Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-01-19 07:52:21

Honza23
Člen/ka

konec studia, DPP+DPČ

Dobrý den, rozhodl jsem se, že skončím na VŠ, ale od října bych chtěl znovu studovat, a proto jsem se začal porozhlížet po nějakých brigádách. Co jsem si tak našel tak většinou by to bylo na DPČ, ale možná bych měl kombinací několika brigád, tzn. tři zaměstnavatele v jednom měsíci a například 2xDPP a 1xDPČ. U jednoho si teda podepíši růžovku. U těch DPP příjem nepřesáhne 10 000, takže se neodvádí socialní a zdravotní.

Jde mi hlavně o zdravotní, tuším, že je nějaké měsíční minimum, tzn. příjem DPČ přesáhne 2 500 kč a zaměstnavatel odvede všechny odvody. Takže ze všech tří dohod nakonec bude sociálně a zdravotně odvedena jen DPČ? Musím si nějak hlídat, jaká částka je odvedena na zdravotním pojištěním a popřípadně ji doplatit? A jestli se tato částka skládá ze součtu odvodu zaměstnance a zaměstnavatele.

V tom to fotazu mi jde spíš o to, jak řešit to vzduchoprázdno mezi ukončení a nástupem na novou VŠ, když chci opracovat, tak aby bylo vše podle zákona a nevznikla mi někde sekera na ZP.
Děkuji za odpověď.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB