Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-01-06 20:00:02

Soňa K
Člen/ka

Provozovna - stejná adresa jako místo podnikání

Dobrý den, mám dotaz ohledně nahlašování provozovny v nebytovém prostoru na stejné adrese jako je místo podnikání.
Mám živnost volnou ,, dámské krejčovství,,. Dříve jsem pracovala doma, teď v pronajatém prostoru v domě od SVJ se souhlasem všech nájemníků. Jedná se o bývalou prádelnu. Pracuji z 99% tak, že si pro práci jezdím a zase ji odvážím, také jezdím přímo k zákaznicím domů. Není to klasické dámské krejčovství a zákaznice ke mně prakticky nechodí. Musím tento prostor nahlašovat na Živnostenský úřad? A musí být prostor zkolaudován?
Děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2016-01-07 18:10:40

Zdena
Moderátorka

Re: Provozovna - stejná adresa jako místo podnikání

Pokud v pronajatém prostoru šijete, tak byste měla nahlásit na živnostenském úřadu provozovnu. Nemohla byste tvrdit, že prostor používáte jenom jako sklad?

Jak je prostor zkolaudován nyní? Předpokládám, že proběhla rekolaudace na nebytový prostor, který má nějaké určení, např. sklad.

Offline

 

#3 2016-01-07 20:31:43

Soňa K
Člen/ka

Re: Provozovna - stejná adresa jako místo podnikání

Děkuji za odpověď.
Od města jsem měla pronajaté prostory na sklad. Teď od SVJ jako nebytové prostory. Jesti byla místnost SVJ rekolaudována nevím.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB