Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#26 2011-09-07 19:25:17

JANAA
Člen/ka

Re: Přivýdělek na rodičovské dovolené

Dobrý den, můžete se zaměstnavatelem uzavřít DRUHÝ pracovní poměr. Jak je to s prokázáním hlídání dítěte netuším, ale selským rozumem bych řekla, že pokud za hlídání nebudete nikomu platit, mělo by to být v pořádku, předpokládám, že pracovní doba bude zkrácená. Jana

Offline

 

#27 2011-09-27 20:30:31

Zdena
Moderátorka

Re: Přivýdělek na rodičovské dovolené

Martyna napsal(a):

Dobrý den,
nyní jsem na RD a ráda bych dělala pro mého zaměstnavatele práci kterou mám v prac. smlouvě. Předpokládám, že tedy není možné sepsat DPP a budu muset mít nějaký zkrácený úvazek a tudíž odvody na zdravotní a sociální- je tomu tak ? Ještě by mi zajímalo zda po dobu práce musím prokázat,že se mi někdo jiný stará o dítě?
Děkuji za odpověď.

Pokud budete vykonávat práci, kterou máte sjednanou v pracovní smlouvě, tak tím skončíte rodičovskou dovolenou (to ale neznamená, že byste automaticky přestala pobírat rodičovský příspěvek). Délka pracovního úvazku je na dohodě se zaměstnavatelem. Odvody na sociální a zdravotní pojištění ano. Pokud budete u ZP vedena jako osoba pečující o dítě do 7 let věku nebo o 2 děti do 15 let věku, tak zaměstnavatel nemusí odvádět pojistné z minimálního vyměřovacího základu. Hlídání dítěte nemusíte prokazovat.

Offline

 

#28 2012-07-11 11:02:31

danko
Člen/ka

Re: Přivýdělek na rodičovské dovolené

Dobrý den, chtěla bych poradit. Jsem na MD dítě 1,8 r. Manžel má s.r.o. občas mu pomáhám, když nestíhá, chtěla jsem se zeptat, zda si na mě může něco vyfakturovat a kolik za rok, aby se pro mě nic nezměnilo. Asi by to bylo na dohodu, že. Děkuji za odpověď. Daniela

Offline

 

#29 2012-07-12 23:44:47

Zdena
Moderátorka

Re: Přivýdělek na rodičovské dovolené

Můžete být zaměstnána (uzavřít dohodu o provedení práce, dohodu o pracovní činnosti nebo i pracovní poměr), výdělek není omezen.

Offline

 

#30 2015-11-11 22:51:15

Evelína77
Člen/ka

Re: Přivýdělek na rodičovské dovolené

Dobrý den paní Zdenko,
mám dotaz k růžovému prohlášení poplatníka.
Zaměstnankyně je na RD. Nyní má možnost uzavřít druhý pracovní poměr. Růžové prohlášení však podepsala kdysi dávno u toho zaměstnavatele před nástupem na RD. Může nyní podepsat u nového pracovního poměru, když ji neplynou žádné příjmy od toho prvního pracovního poměru?
Pokud to lze, je potřeba to hlásit tomu prvnímu zaměstnavateli, že nyní bude uplatňovat slevu jinde?
děkuji moc za radu.

Offline

 

#31 2015-11-13 00:19:21

Zdena
Moderátorka

Re: Přivýdělek na rodičovské dovolené

Růžové prohlášení se podepisuje na každý rok zvlášť. Prohlášení, které podepsala kdysi dávno, už neplatí, takže může nyní podepsat u nového pracovního poměru. Prvnímu zaměstnavateli nemusí nic hlásit.

Offline

 

#32 2015-11-16 09:55:33

Evelína77
Člen/ka

Re: Přivýdělek na rodičovské dovolené

Děkuji Vám Zdenko za odpověď.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB