Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-09-21 21:45:08

Jan1k
Člen/ka

Přiznání DPH za inzerci na adwords

Zdravím,
potřebuji podat přiznání k DPH za inzerci na google adwords. Pár přiznání jsem již podával, kvůli nákupu softwaru, ale přesto si momentálně s něčím nevím rady. Platil jsem pomocí předplaceného kreditu v google adwords.

1) Na faktuře je cena v CZK a v EUR. Mám vzít normálně cenu  CZK jako základ daně, nebo musím cenu v EUR převést podle kurzu (kdyby se náhodou kurz v ten den lišil)?

2) Mám brát  potaz datum platby, nebo datum vystavení faktury?

3) Z účtu mi bylo kromě částky uvedené na faktuře strženo zvlášť ještě nějakých cca 30 Kč navíc. Mám i těch 30 Kč připočíst a pak z toho počítat daň, nebo brát jen cenu uvedenou na faktuře? Proč bylo navíc strženo cca 30Kč? (DPH to není, při registraci jsem zadával DIČ.

Budu rád za radu, jelikož to celkem spěchá a rád bych věděl, jak to řešit.

Děkuji a přeji pěkný den.

Offline

 

#2 2015-09-29 08:44:18

janavk
Administrátorka

Re: Přiznání DPH za inzerci na adwords

1) normálně cenu v CZK
2) datum uskutečnění zdanitelného plnění. Faktura je vystavená za konkrétní měsíc, zakže poslední den měsíce (myslím toto datum na té faktuře také figuruje).
3) dala bych to tam i s těmi 30 Kč. Je to jedno, stejně v jedné kolonce dopočítáte DPH, které máte odvést, a v jiné kolonce tutéž částku nárokujete zpátky.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB