Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-06-10 16:39:59

Besta33
Člen/ka

Firemní byt a změna odběratele na faktuře

Dobrý den,

měl bych dvě otázky:

1. když má někdo firemní byt, musí být někde (živn. rejstřík, atd.) zaspaný? Popřípadě jak zjistím, že se jedná o firemní byt?

2. může odběratel bez souhlasu nebo oznamení dodavateli změnit firmu (hlavičku odběratele) na jinou firmu, když už je faktura zaplacena?

Besta

Offline

 

#2 2015-06-18 21:24:16

Marie66
Člen/ka

Re: Firemní byt a změna odběratele na faktuře

Dobrý den.
1. zkuste :  http://nahlizenidokn.cuzk.cz/
2. Myslíte sám  změnit PŘIJATOU fakturu, na které již byl odběratel uveden dodavatelem? To ne.

Offline

 

#3 2015-06-19 00:42:25

Besta33
Člen/ka

Re: Firemní byt a změna odběratele na faktuře

V katastru nemovitostí jsem si vyhledal adresu udajného firemního bytu, ale nikde v seznamu vlastníků jsem nenašel ani společnost ani nikoho ze společnosti. Tudíž předpokladám, že si byt pronajímá. Musí být tedy někde zapsán v obchodním rejstříku nebo někde jinde?


PS: má jeden spor se společnosti, která tvrdí, že je byt firemní, ale já se domnívám že není, proto bych to potřeboval přesně vědět.

Offline

 

#4 2015-06-19 15:09:17

Marie66
Člen/ka

Re: Firemní byt a změna odběratele na faktuře

"Firemní byt" je byt v majetku firmy a firma by měla být zapsána v KN.

Informace o nájemní/podnájemní smlouvě se do OR nezapisují. Pouze zřízení provozovny, v tomto bytě, podléhá oznamovací povinnosti na ŽÚ.

Offline

 

#5 2015-06-21 19:09:18

Besta33
Člen/ka

Re: Firemní byt a změna odběratele na faktuře

Takže, když si vyhledám firmu v Živnostenském rejstříku, musí tam být zapsan jako provozona?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB