Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-12-02 09:31:21

tromo
Člen/ka

Zprostředkování obchodu a služeb

Dobrý den,
mám ŽL na zprostředkování obchodu a služeb.
Mohu na tuto živnost najímat řemeslníky, kteří mají osvědčení nebo výuční list v daném oboru?
Například kominík, zedník, atd.
Lze na tento ŽL provozovat úklidovou službu?
Děkuji za odpověď.
Monika

Offline

 

#2 2011-01-03 00:38:09

Zdena
Moderátorka

Re: Zprostředkování obchodu a služeb

Můžete zprostředkovávat služby řemeslníků s tím, že si budete účtovat jen provizi za zprostředkování (nebudete sama fakturovat řemeslnické práce). V rámci živnosti volné můžete provozovat všech 80 oborů této živnosti, tedy i úklid. Není problém rozšířit si na ŽÚ počet oborů, které máte uvedené v živnostenském rejstříku.

Offline

 

#3 2015-05-06 17:25:53

EEProjekt
Člen/ka

Re: Zprostředkování obchodu a služeb

Opráším téma, neb mám obdobný dotaz.
Může subjekt, který je držitelem oprávnění živnosti volné "zprostředkování obchodu a služeb" zprostředkovávat (tedy nabídne zákazníkovi a následně někde objedná) výkon činností, které spadají pod živnosti vázané? Anebo musí mít rovněž sám oprávnění k živnosti vázané?

Offline

 

#4 2015-05-06 22:38:36

Zdena
Moderátorka

Re: Zprostředkování obchodu a služeb

Můžete zprostředkovat i činnosti, které spadají pod živnosti vázané.

Offline

 

#5 2015-05-08 09:11:21

EEProjekt
Člen/ka

Re: Zprostředkování obchodu a služeb

A tím zprostředkováním se přesně rozumí co?
Můžu říci "já to zařídím", vystavím nabídku, přijmu objednávku, přičemž pak vlastní službu zajistím/objednám u toho, kdo má onu živnost vázanou?
Anebo musím říci "tady ten subjekt Vám to zpracuje, já si jen vezmu X % za to, že jsem Vám jej sehnal", ale objednávka musí jít přímo na zpracovatele se živností vázanou?
Není mi úplně jasná definice toho pojmu "zprostředkování".

Offline

 

#6 2015-05-24 11:31:00

kirin28
Člen/ka

Re: Zprostředkování obchodu a služeb

Dobrý den, chci si zřídit internetový obchod neboli eshop. Chci se zaměřit na prodej náhradních dílů na veterány z druhé ruky. Nikdy předtím jsem to nedělal. Budu to mít jako vedlejší příjem ke stávajícímu zaměstnání v jiném oboru. Potřebuji vědět, zda musím mít živnostenský list a jestli musím být registrovaný na finančním úřadě?

Děkuji za odpověď!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB