Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-01-03 08:59:11

Lenka166
Člen/ka

Pokuta/penále

Dobrý de paní Zdeno.
Prosím Vás, mám kontrolu na FÚ a nyní jsem zjistila, že jsem nepřiznala a neodvedla ve 2.Q.2014 DPH. Mám rychle podat dodatečné přiznání k DPH a doplatit DPH nebo mám počkat, až na to přijde kontrola? To ale bude dražší, že?
Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Offline

 

#2 2015-01-03 15:37:18

Zdena
Moderátorka

Re: Pokuta/penále

Dobrý den, paní Lenko.

Pokud byla oficiálně zahájená kontrola, tak už nemůžete podat dodatečné přiznání. Ale třeba na to kontrola nepřijde:-) Jestli ano, tak to budete mít o trošku (o 20% z dodatečně vyměřené daně) dražší.

Pokud FÚ provádí jenom místní šetření, tak můžete podat dodatečné přiznání.

Offline

 

#3 2015-01-03 19:56:37

Lenka166
Člen/ka

Re: Pokuta/penále

Děkuji za rychlou odpověď. Kontrolu mi oznámila pracovnice FÚ telefonicky a dostavit se na ni mám až následující týden. Čím je prosím kontrola zahájena? Děkuji opět za odpověď a přeji pěkný večer.

Offline

 

#4 2015-01-03 21:49:38

Zdena
Moderátorka

Re: Pokuta/penále

Dobrý večer. O zahájení daňové kontroly je sepisován písemný protokol s uvedením rozsahu kontroly. Kontrola určitě není zahájena telefonickým rozhovorem s FÚ.

Offline

 

#5 2015-01-09 17:02:41

evik.p
Člen/ka

Re: Pokuta/penále

Dobrý večer,
manžel se rozhodl z důvodu důchodu už zrušit plátcovství k dph. Jak tak kontroluju danová příznání, najednou mi trklo, že cca  v jednom případě za rok máme dodání kovového odpadu, coz je  v režimu přenesení danové povinnosti a samozřejmě to není uvedeno v přiznání k dph a ani poslán výpis z evidence.
A tak bych se chtěla poradit, co ted? Dodatečné přiznání i dodatečný výpis odběratelů ? Úplně mi trne a bolí žaludek, protože jsem jinak docela punta, ale stárnu. Nevíte kolik by taky mohla být pokuta ? Dva doklady v r.2011, jeden 2013, jeden 2014.
Moc děkuji

Editoval evik.p (2015-01-09 17:31:47)

Offline

 

#6 2015-01-09 22:57:03

Zdena
Moderátorka

Re: Pokuta/penále

Dobrý večer. Jestli jste nepodali dodatečné přiznání, tak je rok 2011 už za vodou. Roky 2013 a 2014 bych také nechala být. Nic nedlužíte (daň měl odvést odběratel) a pokuty za neplnění povinností nepeněžité povahy byly zrušené.

Offline

 

#7 2015-01-10 10:11:04

evik.p
Člen/ka

Re: Pokuta/penále

Děkuji, ale nějak nevím- přeci se jim na FU musí někde objevit to "nevypárování" v PDP a až to zjistí bude to "horší".
A nevím jak s tou pokutou- tady jsem se dočetla od  2015
Pokuta za nesplnění povinnosti nepeněžité povahy

Nový § 247a stanovuje podmínky pro uložení pokuty za nesplnění povinnosti nepeněžité povahy. Pokutu do 500 000 Kč může správce daně uložit tomu, kdo
? a) nesplní registrační, ohlašovací nebo jinou oznamovací povinnost stanovenou daňovým zákonem nebo správcem daně, nebo
? b) nesplní záznamní nebo jinou evidenční povinnost stanovenou daňovým zákonem nebo správcem daně.

a tak mám v hlavě zmatek. Děkuji za vysvětlení.

Offline

 

#8 2015-01-10 11:18:17

evik.p
Člen/ka

Re: Pokuta/penále

A tak jsem hledala a jinde jsem ten nový paragraf nenašla.

Offline

 

#9 2015-01-10 13:08:59

Zdena
Moderátorka

Re: Pokuta/penále

Nový § 247a najdete zde:
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-280

Podle mého názoru se použije až na povinnosti, které jste nesplnila v roce 2015.

Offline

 

#10 2016-01-12 19:39:28

Evelína77
Člen/ka

Re: Pokuta/penále

dobrý den Zdenko,
jak by jste prosím řešila Vy tuto situaci? FO si vyřídila živnost od 6/2015 a poskytovala služby v Rakousku (roznášení letáku). Netušil, že se musí registrovat jako identifikovaná osoba, takže si pouze skládal fakturky do šuplíku a až nyní oslovil účetní ke zpracování DPFO. Pokud by se přihlásil zpětně od 6/2015 jako identif.osobou, zřejmě by mu hrozila vysoká pouta za nesplnění povinnosti. Je to tak? DPFO ale podat musí, když si vyřídil živnost. Může FU přijít na to, že poskytoval služby v Rakousku už od 6/2015? Nevím, jak nejlépe situaci vyřešit. Kdyby tam nehrozila pokuta, tak zpětně vše nahlásíme a pošleme.
Budu ráda za Váš názor.

Offline

 

#11 2016-01-12 21:06:28

Zdena
Moderátorka

Re: Pokuta/penále

Jestli skládal fakturky do šuplíku, tak asi uplatní výdaje procentem z příjmů, že? Tyto poplatníky FÚ nekontroluje, takže bych si nedělala vrásky.

Nemyslím, že by identifikované osobě hrozila vysoká pokuta za nesplnění registrační povinnosti. Nehrozí ani doplatek DPH a úroky z prodlení, protože u tuzemských plnění zůstal neplátcem a ze zahraničního plnění měl odvést DPH odběratel.

Offline

 

#12 2016-01-12 23:06:33

Evelína77
Člen/ka

Re: Pokuta/penále

Ano, jak píšete Zdeni, bude uplatňovat paušální výdaje.
1)Pochopila jsem tedy, že mám zpětně provést registraci k IO? nebo podat jen DPFO z těchto příjmů s paušálními výdaji a zaregistrovat ho až nyní?
2) A neporadíte mi ještě prosím, zda tyto příjmy za služby poskytnuté v Rakousku budou patřit do přílohy č.1 nebo do přílohy č.3?

mockrát děkuji od Vás za rady

Offline

 

#13 2016-01-13 00:36:15

Zdena
Moderátorka

Re: Pokuta/penále

1) Paušalistu bych zaregistrovala až nyní.
2) Do přílohy č. 1.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB