Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-07-29 12:05:13

Shampoo
Člen/ka

Adsense - daňový status a fakturace

Zdravím,

Před přibližně měsícem jsem si založil volnou živnost a začal s Google Adsense (identifikovaná osoba zatím nejsem, čeká se na první platbu).

1. Chtěl bych se ujistit, že nastavený daňový status v Google Adsense - "Osobní", je správný. Další možnost byla "Firma" (myslím, že tato volba je pro právnické osoby a plátce DPH).

2. Jak se řeší fakturace? Zatím mi žádná platba nepřišla (nastavil jsem si limit 2000 Kč). Byl jsem v domnění, že přijde platba, Google mi zašle fakturu s platbou (jelikož v administraci je slovíčko "fakturace" několikrát). Vyplním dle faktury souhrnné hlášení a fakturu si schovám pro přiznání k dani z příjmu.

Na internetu jsem ale teď našel plno různých pohledů, jak vystavit správně fakturu pro Google a to mne zmátlo.

Fakturace - http://www.vachtova.cz/article/show/109
Částka a období - http://www.vachtova.cz/article/show/116

Díky za Vaše názory a poznatky
Adam

Offline

 

#2 2014-07-30 18:02:03

Shampoo
Člen/ka

Re: Adsense - daňový status a fakturace

Předešlé otázky:
Daňový status jako "osobní" je v pořádku a pouze vystavuji pro svoji potřebu (k daňovému přiznání) daňové doklady. Jako datum uskutečnění daňového plnění vezmu nejspíše poslední den v měsíci, do 10. dne následujícího měsíci mi Google Adsense zobrazí položku "Konečné příjmy". Od data uskutečnění daňového plnění musím do 15 dnů vystavit pro svoji potřebu daňový doklad (např. http://www.lucik.cz/ucetnictvi/male-pod … sense.html). Do 25. dne od posledního dne v měsíci, kterého se plnění týká, vyplním souhrnné hlášení a poté do 5 dnů musím zajít na FÚ s potvrzením o hlášení.

Dále jsem měl problém s tím, že stále nejsem identifikovaná osoba, jelikož prý potřebují doklad (potvrzení) o první platbě. Navíc jedu na 14 dní na dovolenou...

Tak jsem se dnes stavil na FÚ:
Prý zatím nejsem ani identifikovaná osoba, jelikož jsem nedostal žádný doklad o platbě (potřebují rozhodné datum). Tak jsem jim vysvětlil, že potvrzení dostanu nejspíše až ke konci následujícího měsíci, ale to je prý OK, protože bez toho dokladu mne nemůžou ani zaregistrovat. Navíc těch 63 Kč, které mám z reklamy za první měsíc, nikoho téměř nezajímá (tedy prý nebudu vydělávat statisíce...), tak ať nemám z toho velkou hlavu, ostatní se vyřeší po registraci. I kdybych prý přetáhnul ty termíny, tak se nic moc neděje (vzhledem k příjmu).

Takže počkám na první potvrzení o platbě a potom se to snad budu řešit dál.

Jaký máte na to názor vy?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB