Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-05-06 17:56:39

5pet5
Člen/ka

Mám být plátce DPH?Nemám náklady.

Dobrý den,
pracuji jako rozpočtář. Dalo by se říci, že nemám žádné náklady (pouze telefon).
Jeden z mých odběratelů chce, abych se stala plátcem (on sám plátce je).
Já mu, ale ceny již snížit nedokážu a budu tak stále fakturovat např. 20.000,- měsíčně, ale nově tedy(pokud bych se stala plátcem) i s 21%.
Nemůžu přijít na rozumný důvod proč by se to jemu mělo vyplatit?
A mně už vůbec (kvůli odpočtu za telefon přece nebudu dělat každý měsíc přiznání.)
Dokáže mi toto někdo obasnit?
Velice děkuji

Offline

 

#2 2014-05-07 08:25:20

JANAA
Člen/ka

Re: Mám být plátce DPH?Nemám náklady.

Dobrý den, pro Vás je plátcovství nevýhodné, a nenechala bych se tam natlačit,
fakturovala by jste měsíčně 20000 + 4200, a částku dph by jste každý měsíc (poníženou o přijatá DPH - telefon) odvedla finančnímu úřadu.
Ani Vašemu odběrateli  to dle   mne moc nepomůže, protože si sice poníží odvod DPH finančnímu úřadu, ale Vám zase zaplatí o to víc, jediná výhoda by mohla být v tom, že má problém se splatností Vašich faktur, a platí Vám se zpožděním.
Nešla bych dobrovolně do DPH, ale uvidíme, co názory ostatních tady, Jana

Offline

 

#3 2014-05-07 09:59:36

5pet5
Člen/ka

Re: Mám být plátce DPH?Nemám náklady.

Děkuji za rychlou odpověď. Mám na to stejný názor jako vy.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB