Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-06-04 00:27:10

gygabyte
Člen/ka

AdSense - co musím udělat.

Dobrý den.
Mám otázku... před chvilkou jsem zjistil, že příjmy z Google Adsense snad musím nějak danit, musím na to mít živnost a když to neudělám, tak si pro mě přijdou a hlavička půjde dolů. Brzo mi přijde první výplata z AdSense, jsem 19-ti letý student co nikdy s papírama na úřadě nic nedělal a jediné co mám tak je brigáda v supermarketu.
Co tedy musím udělat pro to, abych vše udělal čistě a podle předpisů (i když.. stejně se mi nic nestane, když se na to vykašlu..)?
? Musím se stát "indentifikovanou osobou" ? popř. jak?
? Musím mít "volnou živnost" ? (to by byl snad nejmenší problém)
? Co musím dělat dál, co musím na úřadě vyplnit a odevzdat, kde bych se měl registrovat, co bych měl zařídit?
? bude problém to všechno zařizovat až po první "výplatě" ? neseknou mi hlavu?
Vím, ptám se jako tele, ale já tomu fakt nerozumím a třeba ta legální cesta nebude tak složitá...
Moc děkuju za odpovědi, pomůžete mému klidnému spánku.
Tomáš.

Editoval gygabyte (2013-06-04 00:52:54)

Offline

 

#2 2013-06-04 23:43:24

Zdena
Moderátorka

Re: AdSense - co musím udělat.

Pročtěte základní informace živnosti zde:
http://www.jakpodnikat.cz/adsense-dph.php
http://www.jakpodnikat.cz/reklama-na-in … dsense.php

Legální cesta je náročnější, než si myslíte.
1) Vyřídit živnostenské oprávnění.
2) Přihlásit se na Okresní (Pražské) správě sociálního zabezpečení a u své zdravotní pojišťovny jako osoba samostatně výdělečně činná. Každý rok podávat složité přehledy o příjmech a výdajích, platit pojistné. Pozor, v okamžiku, kdy přerušíte nebo ukončíte studium, platíte minimální pojistné, v současné době cca 3.600,- Kč.
3) Přihlásit se na finančním úřadu k dani z příjmů (to jde zařídit přes živnostenský úřad) a jako identifikovaná osoba (kvůli DPH). Každý rok podávat přiznání k dani z příjmů (do určitého limitu není nutno vyplňovat přiznání), pokud dojde ke zdanitelnému plnění, tak odesílat souhrnné hlášení (pouze elektronicky)

To snad radši tu hlavičku dolů:-)

Offline

 

#3 2013-06-05 00:07:25

gygabyte
Člen/ka

Re: AdSense - co musím udělat.

Vidím to tak, že si nechám peníze poslat jednou a naposled.
Obdivuju jak tohle všechno víte :) Děkuji za objasnění! :)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB