Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-03-15 14:25:28

Milan Devera
Člen/ka

Identifikovaná osoba

Nejsem plátcem DPH. Od r.2013 chci poskytovat služby jak v ČR tak v zemi EU plátcům DPH v zemi EU, kterým budu do zahraničí fakturovat.
1. Jak se mám registrovat jako identifikovaná osoba, resp. musím se vůbec takto registrovat ?
2. Jaké jsou náležitosti zahraniční faktury
3. Jaký je rozdíl, když službu poskytnu odběrateli z EU, plátci DPH ve své zemi, v ČR a když ji poskytnu v zemi odběratele z EU a v EU.

Díky moc za radu. Zdravím.

Offline

 

#2 2013-04-15 19:07:04

Madona
Člen/ka

Re: Identifikovaná osoba

Dobrý večer,

můžete mi prosím poradit, dle kterého "ustanovení zákona o DPH " se mám přihlásit jako identifikovaná osoba? Mám občasné příjmy v hotovosti za průvodcovské služby od zahraničních cest. kanceláří.

Děkuji !!
Madona

Offline

 

#3 2013-04-15 20:47:37

Zdena
Moderátorka

Re: Identifikovaná osoba

Pokud poskytujete průvodcovské služby cestovním kancelářím se sídlem v EU (a tato služba není v jejich zemi osvobozena od DPH), tak se stáváte identifikovanou osobou podle ustanovení § 6i zákona o DPH. Přihlášku k registraci podáváte podle § 97 ZDPH do 15 dnů ode dne, ve kterém jste se stala identifikovanou osobou (poskytla jste službu). Povinná registrace nevzniká při poskytnutí průvodcovských služeb cestovní kanceláři se sídlem mimo EU nebo soukromým osobám.

Offline

 

#4 2013-04-15 22:10:40

Madona
Člen/ka

Re: Identifikovaná osoba

Děkuji !!!!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB