Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-04-09 10:23:08

aneta21
Člen/ka

běžný účet na mě při podnikání druhé osoby

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda nemohu mít problémy pokud jsem nechala známému jakoby svůj běžný účet, protože on jej nemůže mít kvůli exekuci. Učet měl jít původně jen kvůli mzdě, ted ale podniká a začínají přes to chodit platby z podnikání, tedy více příkazů i vyšší částky (do 100 000 za měsíc). Bojím se, abych z toho neměla problémy.
Sice mi pár lidí řeklo, že by nemělo, ale nejsem si jistá. S běžným účtem nemanipuluju já, jen ten známý, ale je na mé jméno.

Děkuji moc za odpověd a přeji krásný den

Offline

 

#2 2013-04-09 10:44:41

JANAA
Člen/ka

Re: běžný účet na mě při podnikání druhé osoby

Dobrý den, na výpisu z banky je Vaše jméno, dle mne, kdyby na to došlo, tak příjmy na účtu zdaníte... nikoho nebude zajímat, že účet jste poskytla někomu jinému, rozšířím rčení, že žena a auto se nepůjčují, na žena, auto a účet se nepůjčují.
Nicméně uvidíme co ostatní diskutující. Jana

Offline

 

#3 2013-04-09 20:09:42

ToVy
Člen/ka

Re: běžný účet na mě při podnikání druhé osoby

Zdravím,

osobně si také myslím, že dojde-li ke kontrole, tak je to na průser. U vás, předpokládám, že jste zaměstnaná, kontrola zřejmě nehrozí, otázkou je, co by se stalo v případě kontroly FÚ u vašeho známého, jakým způsobem si dokladuje bankovní výpisy? Vezme si váš výpis a ten si dá do své evidence? Nu nevím, jak by toto prošlo, ale třeba by si to nějak obhájil, ale asi by musel začít i obhajovat, že se tímto vyhýbá exukučnímu řízení, tudíž by ho mohli začít považovat za ne bezúhonou osobu.

Hard to say.

Offline

 

#4 2013-04-14 21:45:05

aneta21
Člen/ka

Re: běžný účet na mě při podnikání druhé osoby

děkuji moc za odpovědi

to ToVy: prý si ty výpisy do účetnictví nedává, všude píše že příjem peněz byl v hotovosti, spíš se bojím, aby někomu nepřišlo podezřelé že jde přes můj účet víc peněz a neměla jsem s tím pak oplítačky z nějakýho zpronevěřování. možná jsem paranoidní no a nikdo to takhle účty nesleduje

Offline

 

#5 2013-04-15 00:17:51

ToVy
Člen/ka

Re: běžný účet na mě při podnikání druhé osoby

Zdravím,

tak snad nemáte jako já někoho zpřízněného v bance :-) Já tam mám bývalou přítelkyni, ale vycházíme spolu dobře a navíc mám vše ofiko, soukromý a podnikatelský pěkně samostatně.

Musela by to být nějaká souhra blbých náhod, aby si došlápli na vás a vy musíte doufat, že kamarád nebude dělat další průsery (když vezmu v potaz, že má exekuci) a že jednou někde nenajdou výpisy z účtu, i když by nebyly v účetnictví.

No moje rada zní, čím dříve se toho zbavíte, tím dříve budete mít klidnější spaní, při první příležitosti, kdy se kamarádovi povede lépe nebo se naskytne vhodná příležitost, navrhl bych mu to a potom bych pro jistotu ještě založil nový účet a ten starý zrušil, aby ho na vás jednou někdo nemohl vytáhnout, výpisy se dají velmi dlouho zjišťovat. Ale to je jen má rada. Jak napsala kolegyně, auto, žena a účet se nepůjčují.

Offline

 

#6 2013-04-15 10:08:51

Zdena
Moderátorka

Re: běžný účet na mě při podnikání druhé osoby

Také si myslím, že by musela nastat souhra blbých náhod. Pokud vím, tak banky mají povinnost hlásit ČNB podezřelé transakce, ale nevím, co považují za nestandardní transakci. ČNB pak může oznánit ministerstvu financí a to může pověřit finanční úřad kontrolou. Kdyby ale došlo na kontrolu FÚ, tak se připravte na vysvětlování a na možnost dodanění. Známý má přece příjmy v hotovosti, příjmy na účtu jsou tedy Vaše a měla byste je zdanit.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB