Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-02-25 02:17:36

fialax
Člen/ka

Registrace FO a platba dane z pronájmu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s registrací daně minulý rok jsem pronajímal 4 měsíce byt nájemník už tam nebydlí. Chtěl jsem podat danové přiznání, ale zjistil jsem, že potřebuji DIČ a že jsem se měl zaregistrovat do 30ti dnů odedne začátku výdělku. Jáké mám ted možnosti? Budu muset platit penále a v jaké výši? jaká je promlčecí lhůta pokud bych se rozhodl nepřiznat. Upřímně vrazil jsem většinu peněz do bytu a zaplatit vyší penále na to bych vážně neměl. Děkuji za jakoukoli radu.

Offline

 

#2 2013-03-02 19:00:38

Zdena
Moderátorka

Re: Registrace FO a platba dane z pronájmu

DIČ nepotřebujete, můžete podat přiznání jen s rodným číslem. Dosud jsem se nesetkala s postihem za nesplnění registrační povinnosti u příjmů z pronájmu. Pokud se rozhodnete nepřiznat, pak FÚ může doměřit daň do 3 let, za rok 2012 do 1.4.2016. Spousta lidí nepříznává příjmy z pronájmu bytu a prochází jim to, zvlášť ve velkých městech. Nesmí je ale nikdo udat, třeba nespokojený nájemník nebo závistivý soused.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB