Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-01-03 11:39:19

martina91
Člen/ka

Přiznání daň z nemovitosti

Dobrý den, mám takový dotaz loni jsem v lednu podávala daňové přiznání daň z nemovitosti konkrétně daň z pozemku- v katastru ho máme vedený jako ostatní plocha-v roce 2012 jsem na ohlášku na pozemku postavila domek (hrubou stavbu). Musím letos podat daňové přiznání a změnit tu zastavěnou část na stavební pozemek a zbytek nechat v ostatní ploše? Pokud ano kam napsat 2 typy pozemnku na list z pozemku nebo se musí k daňovému přiznání dát 2 listy k dani z  pozemků a kde se to potom sečte, aby se podalo jedno přiznání. Děkuji

Offline

 

#2 2013-01-19 23:01:40

olda2
Člen/ka

Re: Přiznání daň z nemovitosti

abych nezakládal nové téma přidám se sem: dokáže mi někdo poradit, kde najdu "Průměrnou cenu za 1 m2 u pozemků pro jednotlivá katastrální území", tedy hodnotu, která se vyplňuje v přiznání k nemovitosti na řádek č.211 ?
děkuji

Offline

 

#3 2013-01-19 23:27:54

Zdena
Moderátorka

Re: Přiznání daň z nemovitosti

Offline

 

#4 2013-02-08 01:01:33

ZBT
Člen/ka

Re: Přiznání daň z nemovitosti

Dobrý den, prosím o radu. Bytový dům vlastní tři spolumajitelé. Pronajímají jeden byt. Může příjem z tohoto  pronájmu přiznat podle § 9 jeden spoluvlastník za všechny? Může také sám uplatnit výdaje na opravu střechy tohoto domu? Děkuji za odpověď.

Offline

 

#5 2013-02-08 22:19:15

Zdena
Moderátorka

Re: Přiznání daň z nemovitosti

V zásadě platí, že příjmy a výdaje dosažené z titulu spoluvlastnictví se rozdělují mezi spoluvlastníky podle spoluvlastnických podílů.
Spoluvlastníci mohou uzavřít písemnou smlouvu, ve které se dohodnou, že příjem z pronájmu bytu připadne jen jednomu z nich a ten si také bude uplatňovat výdaje. V tomto případě nelze uplatnit paušální výdaje (30%), ale pouze výdaje prokázané. Poměrnou část výdajů za opravu střechy si můžete uplatnit jako daňový výdaj.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson