Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-08-01 19:36:23

sunny
Člen/ka

neplacené adwords

Dobrý den,

manžel se mi snažil pomoct k návštěvnosti na mém novém e-shopu, kde se zatím podívali jen přátelé, a proto mi zařídil reklamu na google adwords. Podnikám jen jako VPP - menší přivýdělek, i když zatím spíše náklady..., proto by mě zřejmě zničilo, kdybych se musela stát plátcem DPH (vyšší ceny už při získávání zákazníků, složitější účetnictví atd.) Dnes jsem ale zjistila, že když podnikatel využívá služeb ze zahraničí od plátce DPH, musí se také stát plátcem DPH. Neplatila jsem ale žádnou fakturu do zahraničí. Fakturu vystavil český dodavatel kuponu adword (velmi levného) a tomu jsem jej zaplatila. Tento dodavatel dokonce není ani plátcem DPH. Na adwords jsem se zaregistrovala bez IČO.

Musím se přesto stát plátcem DPH a hrozil by mi jinak postih od FU nebo v tomto případě, to neplatí? Žádný únik daně tu přece nenastal...?

Děkuji a přeji hezké léto

Offline

 

#2 2012-08-06 10:08:55

digifan
Člen/ka

Re: neplacené adwords

Být vámi, asi bych to vůbec neřešil.

Offline

 

#3 2012-08-11 16:35:25

albert666
Člen/ka

Re: neplacené adwords

digifan napsal(a):

Být vámi, asi bych to vůbec neřešil.

Jste si opravdu jistý, nebo je to jen váš dojem? Mám totiž stejný problém a rád bych to měl objasněné.

Offline

 

#4 2012-08-12 23:31:02

Zdena
Moderátorka

Re: neplacené adwords

Podle ustanovení § 94 odst. 4 zákona o DPH se podnikatel stává plátcem, pokud přijme službu od unijního plátce DPH. O tom, že by za službu musel nutně i zaplatit, tam nevidím ani slovo, podle mého názoru stačí, že ji přijme.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB