Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2012-07-15 19:12:41

Lucie123
Člen/ka

daň darovací/z převodu nemovitosti

Dobrý den, otec chce darovat synovi nemovitost, ten by ji následně jako OSVČ vložil do majetku firmy, opravil a používal dále k podnikání. Otec nemovitost vlastní už 20 let.
1) Když dostane nemovitost darem, tak si nemůže uplatnit odpisy z ceny daru (oceněné hodnoty nemovitosti znalcem), může odepisovat pouze technické zhodnocení (oprava nemovitosti)
2) V případě darování nemovitosti nemusí platit daň darovací (I. skupina), ale je syn nebo otec povinnem zaplatit daň z převodu nemovitosti, popřípadě ještě nějakou jinou daň? (na nemovitosti vázne věcné břemeno bydlení babičky, žádné nové věcné břemeno se přidávat nebude)
V případě, že by syn od otce nemovitost zakoupil
1) jaké daně je potřeba zaplatit u otce i u syna?
2) je zde nutnost odhad nemovitosti soudním znalcem, nebo se mohou na kupní ceně dohodnout?
3) je možné při vložení nemovitosti do majetku firmy odpisovat i kupní cenu nemovitosti, kterou zaplatil syn podnikatel otci + technické zhodnocení (oprava nemovitosti)

Jedná se nám především o to, co bude výhodnější z hlediska podnikání - dar nebo koupě.
Děkuji za odpověď.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson