Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-02-12 19:53:01

soad1981
Člen/ka

Od kdy fakturovat s DPH?

Dobry den,
dne 9.2.2012 jsem se zaregistroval (bohuzel cca pul roku pozde, v srpnu 2010 jsem prekrocil limit 1 mil Kc) jako platce DPH (o paragrafu §94 o povinne registraci jsem nevedel). Muj zakaznik je platce DPH. Fakuturuji mu s periodicitou 1 mesic (za predchazejici mesic). V pondeli 13.2.2012 si jdu na financni urad po vyrozumeni o zaregistrovani jako platce DPH (s pani z financaku jsem dohodnut, ze to v pondeli bude hotovo). Pristi tyden potrebuji odovzdat fakturu memu zakaznikovi. Kdyz na ni bude uveden datum vystaveni 14.2.2012 muzu fakturovat s DPH i kdyz fakturuji za vykonanou praci za mesic leden, kdy jsem jeste zaregistrovan nebyl?
Ktery datum je dulezity vo fakture? Datum vystaveni faktury(14.2.2012) nebo obdobi, za ktere fakturuji resp byla odvedena domluvena prace (leden 2012)?
Dekuji

Offline

 

#2 2012-02-12 22:57:54

Zdena
Moderátorka

Re: Od kdy fakturovat s DPH?

Důležité je datum zdanitelného plnění a tím je zřejmě poslední den měsíce, za který fakturujete (leden 2012). Datum vystavení nehraje roli.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB