Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-04-30 16:48:15

Malena
Host

Podnikání na rodičovské dovolené

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené a ráda bych si přivydělala prodejem dětských věcí po synovi a zároveň i třeba něco přivezla ze země EU a tady to následně prodala. Chci si udělat ŽL. Stačí mi k prodeji z EU účty z obchodu? Přepočítávám to na české koruny v kurzu v jakém jsem zboží nakoupila? Jaký je rozdíl, kdybych se stala plátcem DPH? Musím dávat do příjmů i prodané věci po synovi? Někde jsem slyšela, že do 3000,- se nemusí platit daně? Stačí mi k podnikání ŽL nákup a prodej? Počítají se potom daně jinak než při obchodovnání v ČR? Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Lenka D.

 

#2 2008-05-04 21:07:55

Zdena
Moderátorka

Re: Podnikání na rodičovské dovolené

Příjmy z prodeje věcí po synovi jsou osvobozené od daně podle § 4/1/c) zákona o daních z příjmů, takže je nemusíte dávat do příjmů z podnikání. Při prodeji zboží z EU vám budou stačit účtenky z obchodu. K přepočtu cizí měny na českou čtěte zde:
http://www.jakpodnikat.cz/cizi-mena.php     
http://www.ployer.cz/dotaz.php?id_dotazu=106
Pokud se stanete plátcem DPH, pak můžete sdělit dodavateli zboží své DIČ, zboží vám může být dodáno bez DPH a zdanění provedete v tuzemsku. Povinně se stáváte plátcem DPH v případě, že v kalendářním roce pořídíte zboží z jiného členského státu za více než 326.000,- Kč. K podnikání stačí ŽL na nákup a prodej. Daně se počítají stejně, plátce DPH to má ale pracnější a náročnější, zvláště když pořizuje zboží z jiného členského státu.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB