Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-12-19 15:16:54

Medard
Člen/ka

Dohoda o odpovědnosti

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jakou cestou mám směřovat spolupráci mezi mnou a mým zaměstnavatelem.

Na vlastní pěst jsem rozjel internetový projekt, ale veškerá fakturace a vlastně i obchodní náležitosti
jsou zapsány na společnost u které pracuji. Naše spolupráce není založené na pracovní smlouvě,
ale na dohodě o provedení práce.
To, že společnost mi dělá jakousi záštitu, je pro mne velice důležité, ale mají jistý požadavek, kterému
bych rád vyšel vstříc, ale nejsem si jist jak.
Dejme tomu, že společnost chce mít klid a kdyby náhodou se cokoliv stalo, tak abych za celý projekt
nesl zodpovědnost já osobně. Dohodli jsme se, že mám vykoumat nějakou dohodu/smlouvu, ve které
oficiálně stvrdím svou odpovědnost za cokoliv, co by se jen mohlo stát.
Jediné, co jsem objevil, je dohoda o hmotné odpovědnosti, ale ta je pouze pro dva subjekty, které spolu
spolupracují na základě pracovní smlouvy.

Jak by se dal řešit můj problém? Děkuji, za jakýkoliv nápad.

Offline

 

#2 2009-12-27 23:29:59

Pavell
Člen/ka

Re: Dohoda o odpovědnosti

1) Můžete uvést, co by se mohlo stát? Já osobně bych nést "odpovědnost za cokoliv" nechtěl, zejména když nevím, co by se mohlo stát.

2) Váš vztah může být podle zákoníku práce, obchodního zákoníku nebo občanského zákoníku. Můžete obecně popsat, jak máte rozdělené role?

Hezký den!

Offline

 

#3 2009-12-28 00:08:07

Medard
Člen/ka

Re: Dohoda o odpovědnosti

Pavell napsal(a):

1) Můžete uvést, co by se mohlo stát? Já osobně bych nést "odpovědnost za cokoliv" nechtěl, zejména když nevím, co by se mohlo stát.

2) Váš vztah může být podle zákoníku práce, obchodního zákoníku nebo občanského zákoníku. Můžete obecně popsat, jak máte rozdělené role?

Hezký den!

Noo, je to takové ošemetné, ale zkusím to.

1) Co by se mohlo stát? To taky nevím, ale tak co mě napadá -> Únik osobních informací, porušení smluvních podmínek s klienty... No prostě něco takového, co by se mohlo znelíbit klientu, který by načež třeba podal trestní oznámení. Nepředpokládám, že by se něco takového mohlo stát, ale cílová skupina klientů jsou zrovna taková sorta, u které je člověk na tenkém ledu a je lepší se pojistit.

2) Role? Já zajišťuji klienty, pečuji o ně a spravuji celý projekt. ,,Zaměstnavatel" zajišťuje pouze vyřizování finanční stránky věci - fakturace, danění...

Díky za snahu.

Offline

 

#4 2009-12-28 00:24:06

Pavell
Člen/ka

Re: Dohoda o odpovědnosti

Ad 1) Když uvádíte "cokoliv" tak bych měl spíše obavu, že budete ručit za dobytnost pohledávek, pokud tedy nejsou platby předem či dobírkou. Nebo že budete ručit za prodejnost zásob. Ručení za "Cokoliv" nedoporučuji, navrhněte několik bodů, za které byste ručil a o kterých víte, jak je zabezpečit.

Ad 2) Vaši roli vidím ve zprostředkování podle obchodního zákoníku. Pokud byste trvali na zákoníku práce, tak tam je zaměstnanec dost chráněn a vyšší ručení za škodu nepřipadá v úvahu mimo hmotnou odpovědnost, což se však zřejmě nehodí.

Hezký den!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB