Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-03-03 17:49:54

jDana
Host

přerušení živnosti

Chtěla bych přerušit podnikání.Jsem plátcem DPH.Mám nějaké nezaplacené pohledávky a závazky.Jak mám postupovat?Závazky bych zaplatila až budu mít přerušenou činnost.Mám to někde evidovat?Musím se také odhlásit na DPH ?Děkuji

 

#2 2008-03-04 18:05:49

Zdena
Moderátorka

Re: přerušení živnosti

Nezaplacené pohledávky a závazky dodaňujete v případě, že jste přerušila podnikání a do doby, kdy podáváte daňové přiznání, jste činnost neobnovila. V daňovém přiznání se provedou úpravy základu daně v tabulce E podle § 23/8/b) zákona o daních z příjmů (zjednodušeně: pohledávky základ daně zvyšují - jako kdyby vám bylo zaplaceno, závazky základ daně snižují - jako kdybyste je zaplatila, uvádějí se jen takové závazky, které by byly výdajem na podnikání). Pokud odpisujete HM, je možno uplatnit jen 1/2 ročního odpisu. Můžete být dál plátcem DPH a podávat nulová přiznání.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB