Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-09-29 08:26:46

hana1961
Člen/ka

souběžné zaměstnání

Dobrý den, prosila bych o odpověd na tento můj dotaz: budu mít 2 souběžné zaměstnání u různých zaměstnavatelů.První na celý úvazek a druhé na úvazek 0,2,což znamená 8 hodin týdně. U tohoto mi mzda nepřesáhne 4000,-.Jaké daně budu platit u tohoto druhého zaměstnání?Můžu zálohovou dan?
Děkuji za případnou odpověd.

Offline

 

#2 2009-10-01 00:38:28

Zdena
Moderátorka

Re: souběžné zaměstnání

Pokud nebudete mít u druhého zaměstnavatele podepsané prohlášení k dani (podepsala jste v hlavním zaměstnání), pak bude z příjmů nepřesahujících 5 tis. Kč měsíčně odváděna srážková daň.

Offline

 

#3 2009-10-03 20:38:57

Ivanna
Člen/ka

Re: souběžné zaměstnání

Dobrý večer, paní Zdeno, chtěla jsem se zeptat, jaká daň by se odvedla v případě, že zaměstnanec má u 1 zaměstnavatele hlavní pracovní poměr a k tomu pro něj vykonává úklid na dohodu o provedení práce za 1000,- Kč měsíčně. Podepsal prohlášení v hlavní činnosti, takže u dohody se provede srážková daň, kterou již nelze při ročním zúčtování zohlednit? Nebo je možné odvést i u DPP zálohovou daň, aby si ji zaměstnanec mohl nechat zúčtovat při ročním zúčtování?
Děkuji za odpověď, Ivana.

Offline

 

#4 2009-10-03 21:24:34

Zdena
Moderátorka

Re: souběžné zaměstnání

Nevyplácet dohodu měsíčně, ale jednou za půl roku. Pak vyplacená odměna přesáhne částku 5 tis. Kč a bude zdaněna zálohovou daní. Zaměstnanec si ale musí sám podat daňové přiznání.

Offline

 

#5 2009-10-04 16:51:47

Ivanna
Člen/ka

Re: souběžné zaměstnání

A na základě kterého paragrafu ZoDP by si v tomto případě musel podat zaměstnanec sám DP? Snad §38g/2 ?? - tam je to ale napsáno trochu šalamounsky. Bylo by to asi v případě, kdy by jeho příjem na DPP překročil 6000 za rok, příjem by sice byl u 1 zaměstnavatele, ale pouze v jednom prac. poměru by podepsal prohlášení ?

Offline

 

#6 2009-10-04 21:21:18

Zdena
Moderátorka

Re: souběžné zaměstnání

Omlouvám se, přehlédla jsem, že má příjem u jediného zaměstnavatele. Tady není co řešit, má podepsané prohlášení, takže příjem za dohodu (třeba 1.000,- Kč) zdaňujete zálohovou daní (nerozlišujete hlavní činnost a dohodu, příjem zdaňujete dohromady) a příjem bude též součástí RZD.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB