Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-09-20 17:38:58

mikcik2
Člen/ka

Fakturovat vlastní ltd. jako živnostník?

Dobrý den
Teoretická situace: Mám živnost a rovněž založený Ltd. v anglii (obdoba s.r.o v čr). Přes ltd. vystavuju faktury zákazníkům atd. Na zakázkách dělám já a pár dalších lidí (taky živnostníci v čr). Platím je přes ltd. (na ltd. přijdou peníze, pošlu je živnostníkům). Chci se zeptat, jestli takhle muzu vyplatit proti faktuře i sám sebe (mám živnost v čr a ltd. v anglii), tzn že pošlu jako živnostník fakturu své vlastní ltd. a ta mi pošle peníze na živnost. Ltd. končí každý rok s velmi malým ziskem (většinu mého skutečného zisku jsem si poslal na svoji živnost v čr kde to normálně daním atd.). Jsem jediným vlastníkem ltd. Je tento postup legální a v pořádku?

Offline

 

#2 2009-09-21 21:52:49

Zdena
Moderátorka

Re: Fakturovat vlastní ltd. jako živnostník?

V ČR je to v pořádku. Britské předpisy neznám.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB