Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-03-07 10:40:50

Warp
Člen/ka

Jak pozna FU, ze jsem povinnen se registrovat k DPH

Dobry den,

jako OSVC fakturuji pouze do zahranici s mistem plneni v USA a nejsem registrovany k DPH. Sice prekrocim limit 1 milion rocne, ale vzhledem k mistu plneni by se mi toto nemelo zapocitavat do obratu k registraci. Zajimalo by me tedy, jak bude FU postupovat az uvidim tuto castku na danovem priznani. Zaregistruje me automaticky nebo me nejak vyzve a ja budu dokazovat ze se mi to do obratu nezapocitava? Jestli ano, tak jak?

Dekuji za opdoved pokud ji nekdo zna :)

Offline

 

#2 2012-03-10 09:59:38

Warp
Člen/ka

Re: Jak pozna FU, ze jsem povinnen se registrovat k DPH

Skutecne nikdo nema tuseni?

Offline

 

#3 2012-03-10 14:02:08

jaromira
Člen/ka

Re: Jak pozna FU, ze jsem povinnen se registrovat k DPH

Po udevzdání DAP se Vám FÚ ozve a bude chtít zdůvodnění, proč nejste registrován k DPH. Známá to tak měla, překročila 1 milion, neměla
povinnost registrace.Po odevzdání DAP ji FÚ vyzval k prokázání.

Offline

 

#4 2012-03-10 17:49:15

Warp
Člen/ka

Re: Jak pozna FU, ze jsem povinnen se registrovat k DPH

Aha velmi děkuji. A nevíte, dokazuje se to výpisem z účtu předpokládám? Ale to už je vedlejší.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB