Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Náklady před podnikáním...

#1 2008-08-02 22:55:14

Kateřina Nikol
Host

Náklady před podnikáním...

Dobrý den.

Chtěla bych se zeptat, začínám podnikat. Zjistila jsem si, že si do zřizovacích nákladů mohu dát nádklady, které jsem pořídila před zahájením podnikání a souvisejí s mou činností. ´Jsem plátce DPH. Ale nezjistila jsem, zda je možné i v prvním daňovém přiznání DPH, odečíst tyto náklady (DPH), které ale nebyly pořízeny v daném čtvrtletím.
Děkuji za pomoc.

 

#2 2008-08-05 20:29:35

Zdena
Moderátorka

Re: Náklady před podnikáním...

V prvním přiznání k DPH (řádek 370) budete moci uplatnit odpočet při změně režimu podle § 74 zákona o dani z přidané hodnoty.
Odpočet lze uplatnit pouze z obchodního majetku, který máte evidovaný ke dni registrace k DPH, pořízeného za posledních 12 měsíců před registrací. Podmínkou uplatnění odpočtu je, že máte k dispozici daňové doklady, které byly vystaveny plátcem. Odpočet nelze uplatnit u výdajů, které měly charakter služby.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Náklady před podnikáním...

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB