Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-02-13 11:47:09

jirinka
Člen/ka

Dodatečné daňové přiznání??

Dobrý den, jsem zaměstnanec, mám příjmy pouze ze závislé činnosti. Za rok 2009 mi roční vyúčtování provedl zaměstnavatel, bohužel jsem si zapomněl uplatnit úroky z úvěrů jako nezdanitelnou položku. Můžu nyní podat dodatečné dańové přiznání  za rok 2009, ve kterém bych úroky z úvěrů uplatnil? Děkuji

Offline

 

#2 2012-02-13 14:05:42

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné daňové přiznání??

Můžete si podat daňové přiznání. Vzhledem k tomu, že jste za rok 2009 žádné přiznání nepodával, budete nyní podávat řádné (nikoliv dodatečné) přiznání.

Offline

 

#3 2012-02-13 14:19:36

jirinka
Člen/ka

Re: Dodatečné daňové přiznání??

Děkuji. Ještě se chci zeptat, od zaměstnavatele mám jen "Výpočet daně a daňového zvýhodnění" za rok 2009, nemám "Potvrzení o zdanitelných příjmech", ale i na tomto formuláři je uveden příjem, sražená daň a vlastně i přeplatek, který mi byl vrácen. Můžu tento formulář použít jako přílohu k DP nebo si musím zažádat o "Potvrzení o zdan. příjmech za rok 2009"? Děkuji.

Offline

 

#4 2012-02-14 12:07:23

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné daňové přiznání??

Vyžádejte si Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti za rok 2009.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB