Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-07-28 18:09:19

Alena0
Host

Smlouva a faktura

Dobrý den, začínám podnikat jako OSVČ a neplátce DPH a chtěla bych se zeptat. Mám smlouvu ve které mi náleží pravidelná měsíční odměna ve stejné výši.  Musím na tuto pravidelnou odměnu vystavovat pokaždé fakturu? Někde jsem četla (bohužel nemohu to dohledat), že se vystavovat nemusí, neboť je to psáno ve smlouvě a stačí tedy jen přiznat v daňovém přiznání. Platby proběhnou nejprve v hotovosti, později na účet. Předem děkuji za odpověď.

 

#2 2008-07-29 23:54:57

Zdena
Moderátorka

Re: Smlouva a faktura

Pokud odběratel nevyžaduje faktury, tak nevidím důvod pro jejich vystavování.Smlouva stačí. Vy byste si měla vést evidenci příjmů bez ohledu na způsob uplatňování výdajů (skutečné, nebo paušální) a příjmy přiznat ke zdanění.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB