Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Doklady
  •  » Evidence přijatých FA po čtvrtletí DPH

#1 2012-01-20 18:02:42

zabiocko
Člen/ka

Evidence přijatých FA po čtvrtletí DPH

Dobrý den,

chtěla bych poprostit o info v této problematice:

Je možné, některé FA uplatňovat v jiném čtvrtletí (evidovat) než byly uhrazeny. (FO plátce)?

Př. Materiál se kupuje na více zakázek a některá je realizována později nebo vůbec a mat. zůstane např. v 2.čtvrtletí a
realizuje se až ve 4.čtvrtletí. Je možné ho evidovat až ve 4.čtvrtletí (byl zaplacen v 2.čtvrtletí).

Musí se upravit uskutečnění zdanitelného plnění (z nákupu) na jiné datum?

Děkuji za stručnou odpověd.

Žabíočko.

Editoval zabiocko (2012-01-20 22:25:59)

Offline

 

#2 2012-01-20 22:26:17

zabiocko
Člen/ka

Re: Evidence přijatých FA po čtvrtletí DPH

Děkuji za info, jestli je možné změnit datum plnění na aktuální kvartál? Bylo mi řečeno, že u FO podnik ano.

Offline

 

#3 2012-01-20 22:36:49

Zdena
Moderátorka

Re: Evidence přijatých FA po čtvrtletí DPH

Jednoduchá poučka: když máte odvádět daň (tedy z Vámi uskutečněných plnění), tak musíte hned. Když máte odečítat (tzn.že chcete od státu nějakou daň zpátky), tak můžete klidně i později. DPH z daňového dokladu, který jste přijala v 2. čtvrtletí, můžete uplatnit v daňovém přiznání za 4. čtvrtletí.

Ve svém programu se řídím údajem: Datum DPH. Podle tohoto údaje se mi plnění zařadí do přiznání. Pokud bych například dnes pořizovala daňový doklad s DUZP 19.1.2012, tak mi naskočí datum DPH 19.1.2012. Jestliže datum přepíši na 1.10.2012, tak se přijaté plnění objeví až v přiznání za 4. čtvrtletí 2012, kdy si uplatním odpočet.

Offline

 

#4 2012-01-20 23:28:09

zabiocko
Člen/ka

Re: Evidence přijatých FA po čtvrtletí DPH

Rozumím, děkuji. U vystavených FA chápu, mě jde spíš o přijaté FA. Jedinný problém vidím v tom, jestli mám měnit to uskutečnění plnění. Program mi to stejně háže tam kam to vložím, tzn dám do 4. čtvrtletí FA z ledna a automaticky přiřadí do 4.čtvrtletí k DPH což je vlastně ok. (Možná se řídí Peněžním deníkem). Datum DPH jako vy nemám.

Mohu nastavit na FA toto:

Vystavena dne:
Došla dne
Datum splatnosti
Forma úhrady
Uskutečnění plnění: stejné jako vystavena dne (nebo změna) je to nutné? aby to bylo opravdu správně.

Offline

 

#5 2012-01-21 21:10:54

Zdena
Moderátorka

Re: Evidence přijatých FA po čtvrtletí DPH

Změnila bych údaj Uskutečnění plnění.  Zařazení plnění do správného období by se nemělo řídit peněžním deníkem, pohyb peněz nijak neovlivňuje daňovou povinnost nebo nárok na odpočet.

Offline

 
  • Index
  •  » Doklady
  •  » Evidence přijatých FA po čtvrtletí DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB