Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-11-09 14:39:12

luciferka
Člen/ka

Vypořádání DPH při rozdělení odštěpením s. r. o.

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak se mám vypořádat s DPH, pokud dojde k rozdělení odštěpením s. r. o. se vznikem nové nové s. r. o. Nevím, zda jsme danou problematiku popsanou v odborné literatuře a ZDPH pochopila správně. Situace rozdělení je následující:

Obchodní společnost (s. r. o. 1 - měsíčním plátem DPH) s rozhodným dnem od 1. 1. 2011 převádá část svého jmění na nástupnickou společnost s. r. o. 2. Zápis přeměny do OR, byl uskutečněn k 1. 4. 2011. Po nastudování odborné literatury a ZDPH jsem věc pochopila následovně:
- rozdělovaná společnost (s. r. o. 1) - podává daň. přiznání samostatně a to za období od 1. 1. - 1. 4. 2011. Podle ustanovení § 106 odst. 6 ZDPH nebude muset prvé snížení nároku na odpočet daně ve znění § 79 odst. 4 ZDPH, protože se jedná o rozdelění bez likvidace. Rozdělovaná společnost nadále zůstává jako plátce i po rozdělení.
- nástupnická společnost (s. r. o. 2) se stává plátcem DPH dnem zápis do OR (dle § 94 odst. 4 ZDPH), přičemž je povinná do 16. 4. 2011 podat podle § 95 odst. 5 ZDPH příhlášku k registraci této daně. Zdaňovací období  vyplávající z ústanovení § 99 odst. 5 ZDPH stanovila dle obratu (2000 000), které bylo na společnost převedeno. Nástupnická společnost se rozhodla stát se měsíčním plátcem. Majetek podhléhající DPH, který na nástupnickou společnost přechází není předmětem daně ZDPH.

Pochopila jsem danou problematiku správně nebo je potřeba z hlediska DPH provést ještě nějaké upravy?

Předem děkuji za odpověď.

LŠ :-)

Offline

 

#2 2011-11-12 22:27:45

Zdena
Moderátorka

Re: Vypořádání DPH při rozdělení odštěpením s. r. o.

Chápu to stejně.
Krátký článek o DPH při rozdělení společnosti najdete zde:
http://www.i-poradce.cz/SubPages/OtvorD … nok=104211

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB