Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2011-09-22 02:49:38

tom18
Člen/ka

jakou zivnost?

Dobry den,
prosim o radu s urcenim druhu zivnosti.
1, pronajem+montaz a demontaz leseni - volna zivnost, přípravné a dokončovací stavební práce, specializované stavební činnosti (provádění lešenářských prací (montáže a demontáže lešení a pracovních plošin))?-spada pod tuto zivnost i v pripade, ze je to i pronajem, nebo musi byt jina?
2, termografie-termosnimkovani, provadeni fotek termokamerou-zjištění negativních jevů staveb, co se týče jejich tepelné izolace, izolace oken, dále rozvodů ať už elektrických či vodovodních, TUV či chladu, co se týče jejich přehřívání, prasklin, úniku vody resp. jiného média, atd.+nasledny prodej vytvorenych fotek zakaznikum.
Predem moc dekuji za odpoved.
tom

Offline

 

#2 2011-09-22 23:32:24

Zdena
Moderátorka

Re: jakou zivnost?

1. Stačí živnost volná. Zvolila bych obory Přípravné a dokončovací stavební práce a Pronájem a půjčování věcí movitých. 

2. Poraďte se na živnostenském úřadě. Podle mého názoru lze tyto činnosti provozovat v rámci živnosti volné, obor č. 65 Testování, měření, analýzy a kontroly, případně obor č. 80  Výroba, obchod a služby jinde nezařazené.

Offline

 

#3 2011-09-27 11:28:06

Barešová
Člen/ka

Re: jakou zivnost?

Také bych se ráda zeptala. Vyrabím šperky z drátu Osteofix (tj chirurgická ocel) nijak drát netavím, jen ohýbám a tepu. Na živnostnaku mi rekli ze mi staci volná živnost č. 41, kde je uvedena výroba bižuterie. Jen bych se chtěla ujistit, že s tím do budoucna nebudu mít žádný problém. Podle me pod bijou nespadá chirurg. ocel. Děkuju za info Veronika

Offline

 

#4 2011-09-27 18:41:30

Zdena
Moderátorka

Re: jakou zivnost?

Toto není poradna, nýbrž internetová diskuse, ve které diskutující vyjadřují své osobní názory. Pokud se chcete ujistit, tak raději zkuste kontaktovat jiný ŽÚ.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson