Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-06-25 08:35:05

Alena 2.
Host

daň z příjmu za rok 2008

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat ohledně minimální daně z příjmu za rok 2008.
Mám pozastavený živnostenský list a od ledna do konce června pracuji jako zaměstnanec. Zaměstnavatel za mě odvádí zálohu na daň, zdravotní a sociální pojištění. Od července bych si chtěla zase obnovit živn.list a začít podnikat. Vím ale, že ze začátku moje příjmy nebudou nijak velké. Budu muset platit minimální daň z příjmu za rok 2008 ? není zrušená daň pro rok 2008 ? jaká je výše ročního výdělku ? Počítal by se mi jen ten půl rok podnikání?
Děkuji za odpověď, Alena

 

#2 2008-06-25 14:37:53

Zdena
Moderátorka

Re: daň z příjmu za rok 2008

Minimální daň už byla zrušena, takže zaplatíte daň pouze z příjmů, kterých jste opravdu dosáhla. Obnovení živnosti ohlásíte jen na ŽÚ (pokud jste tam oznamovala přerušení), na OSSZ a své zdravotní pojišťovně. Jestli jste si od ledna do června v zaměstnání nevydělala alespoň 96 tis. Kč, tak vám OSSZ předepíše zálohy na pojistné ve výši 1.596,- Kč/měs. jako pro OSVČ hlavní.

Offline

 

#3 2008-06-26 07:56:47

Alena 2.
Host

Re: daň z příjmu za rok 2008

Děkuji za informaci.

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB