Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-04-07 13:33:14

cucoretka
Člen/ka

pozdní registrace k dph

Dobrý den,
mám několik dotazů ohledně registrace k DPH a poněkud v tom ještě tápu. Obrat nad 1 mil. Kč jsem překročil v prosinci 2010, ale registraci jsem bohužel  podal s opožděním k 15.3.2010. Od FÚ jsem minulý týden obdržel rozhodnutí o registraci k datu 15.3.2011. Takže jestli jsem to dobře pochopil, budu podávat daňové přiznání již za 1.Q 2010?
Další moje otázky jsou:
1. Doposud jsem, ale vystavoval faktury jako neplátce DPH, co to pro mě znamená? Bude mi FÚ něco doměřovat?
2. V loňském roce jsem si pořídil nářádí, které potřebuji pro svoji práci a na které mám daňové doklady. Mohu si na to zpětně odečíst DPH?   
Mockrát děkuji za odpověď a vzhledem k tomu, že jsem nováček, určitě ještě ode mě obdržíte další dotazy.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB