Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-03-16 16:17:41

Bady68
Člen/ka

Google

Prosím o radu.Když platím za reklamu přes facebook a google,nejsem plátce DPH ,tak se musím stát plátcem DPH když využívám jejich služeb?Platby/doklad o zaplacení/ mám na účtě.Případně , že bych je nepoužila do výdajů a tím pádem nemusím se přihlásit na DPH?Děkuji

Offline

 

#2 2011-03-16 22:53:34

Markéta9
Člen/ka

Re: Google

Dobrý den, já bych měla také dotaz k Facebooku. Asi to je hloupej dotaz, ale v tomhle státě člověk nikdy neví.
Nejsem plátce DPH, provozuji maloobchod. Pokud si založím na FB bezplatný osobní profil, nemá to vliv na to abych se musela stát plátcem DPH?
Jde mi hlavně o to, že česká firma,přes kterou mám eshop, svým klientům nabízí přes jejich rozhraní ,možnost bezplatně mít eshop i na FB. K tomu je třeba mít i ten FB profil.
Takže pokud je to vše bezplatné, předpokládám, že to na plátcovství nemá vliv?
Moc děkuji:-) M.

Offline

 

#3 2011-03-17 00:27:28

Zdena
Moderátorka

Re: Google

Bady68 napsal(a):

Prosím o radu.Když platím za reklamu přes facebook a google,nejsem plátce DPH ,tak se musím stát plátcem DPH když využívám jejich služeb?Platby/doklad o zaplacení/ mám na účtě.Případně , že bych je nepoužila do výdajů a tím pádem nemusím se přihlásit na DPH?Děkuji

Záleží na tom, zda u nich máte účet vedený jako soukromá osoba, nebo jako podnikatel. Pokud máte soukromý účet (poskytnou služby včetně jejich DPH) a úhradu za služby neuplatníte ve výdajích, tak se nemusíte registrovat k DPH.

Offline

 

#4 2011-03-17 00:28:52

Zdena
Moderátorka

Re: Google

Markéta9 napsal(a):

Dobrý den, já bych měla také dotaz k Facebooku. Asi to je hloupej dotaz, ale v tomhle státě člověk nikdy neví.
Nejsem plátce DPH, provozuji maloobchod. Pokud si založím na FB bezplatný osobní profil, nemá to vliv na to abych se musela stát plátcem DPH?
Jde mi hlavně o to, že česká firma,přes kterou mám eshop, svým klientům nabízí přes jejich rozhraní ,možnost bezplatně mít eshop i na FB. K tomu je třeba mít i ten FB profil.
Takže pokud je to vše bezplatné, předpokládám, že to na plátcovství nemá vliv?
Moc děkuji:-) M.

Založení bezplatného osobního profilu nemá na povinné plátcovství vliv.

Offline

 

#5 2011-11-10 15:37:08

jenda_h
Člen/ka

Re: Google

Dobrý den, dle diskuse zde

http://www.google.com/support/forum/p/a … &hl=cs

vyplývá, že v případě využití google adwords pro obchodní účely se stávám plátcem dph jen pro tuto službu. Je tomu tak, že uvedu v daňovém přiznání dph pouze za přijaté služby ze zahraničí (adwords, reklamy na fb apod), avšak např. k fakturám za moje poskytnuté služby v ČR nepřičítám DPH? díky

Jde mi o to, zda po použití služby google/facebook a jiné, bych měl zpětně odvádět dph za vše, co jsem ten rok účtoval klientům bez něj... Děkuji

Offline

 

#6 2011-11-12 22:28:27

Zdena
Moderátorka

Re: Google

To platí na Slovensku. V tuzemsku se stáváte plátcem DPH a ke službám, poskytnutým v ČR, přičítáte DPH.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB