Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Zaměstnání
  •  » Zaměstnavatel mi nechce vydat potrvzení o příjmu za uplynulý rok

#1 2011-02-15 13:12:53

Veronika83
Člen/ka

Zaměstnavatel mi nechce vydat potrvzení o příjmu za uplynulý rok

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, na koho se obrátit, když mi zaměstnavatel schválně nechce vydat potvrzení o příjmu. Žádala jsem o něj několikrát telefonicky i doporučenou poštou. Nicméně, dělá mrtvého brouka. Na koho se můžu obrátit? Děkuji

Offline

 

#2 2011-02-15 15:01:24

JANAA
Člen/ka

Re: Zaměstnavatel mi nechce vydat potrvzení o příjmu za uplynulý rok

Kopíruji odpověď paní Zdeny z 16.1.2011:

"Požádejte písemně společnost o vystavení potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti. Toto potvrzení je zaměstnavatel povinen vystavit do 10 dnů od podání žádosti, povinnost mu ukládá ustanovení § 38j, odstavec 3 zákona o daních z příjmů. Pokud zaměstnavatel potvrzení nevystaví, tak podejte stížnost na jeho místně příslušný finanční úřad (podle sídla společnosti)."

Písemnou žádost už jste poslala, pokud není žádná odezva, kontaktujte finanční úřad, jak píše paní Zdena. Hodně štěstí. Jana

Offline

 

#3 2011-02-18 19:29:42

Veronika83
Člen/ka

Re: Zaměstnavatel mi nechce vydat potrvzení o příjmu za uplynulý rok

Děkuji za odpověď. Na Finanční úřad jsem volala a tam mi paní řekla, že mi nemá jak pomoct a že má zaměstnavatel de facto měsíc ještě čas. Že jsem posílala doporučenou žádost před měsícem a že mi nereagují na telefóny nebo se neustále vymlouvají ji nezájímalo... :-( Už nevím na koho se obrátit.

Offline

 

#4 2011-02-21 12:36:25

JANAA
Člen/ka

Re: Zaměstnavatel mi nechce vydat potrvzení o příjmu za uplynulý rok

Veroniko, tak potom bych se zkusila zeptat na příslušném úřadu práce, co s takovým bývalým zaměstnavatelem,  hodně štěstí.   Jana

Editoval JANAA (2011-02-21 12:37:27)

Offline

 

#5 2011-02-26 15:13:15

Zdena
Moderátorka

Re: Zaměstnavatel mi nechce vydat potrvzení o příjmu za uplynulý rok

Zkusila bych napsat stížnost na finanční úřad bývalého zaměstnavatele na neplnění povinností podle § 38j, odst. 3 zákona o daních z příjmů. Na vystavení potvrzení nemají měsíc, ale 10 dnů. Pozor, jsou povinni potvrzení vystavit, nikoliv zaslat.

Offline

 
  • Index
  •  » Zaměstnání
  •  » Zaměstnavatel mi nechce vydat potrvzení o příjmu za uplynulý rok

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB