Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-05-27 11:21:10

jana
Host

OSVČ na rizikovém těhotenství

Jsem OSVČ. Od letošního března jsem na rizikovém těh. tedy v PN. Z toho důvodu nepodnikám, beru nemocenskou. Kdy mám tuto skutečnost nahlásit na finančním úřadě? A čtvrtletně podávám přiznáni k DPH, mám ho podávat i teď, když jsem na nemocenské?? Děkuji jana

 

#2 2008-05-27 23:34:26

Zdena
Moderátorka

Re: OSVČ na rizikovém těhotenství

Pokud hodláte přerušit podnikání na dobu delší 6 měsíců, pak tuto skutečnost oznamujete živnostenskému úřadu, který vaše přerušení oznámí na FÚ. Daleko důležitější pro vás je, abyste co nejrychleji oznámila přerušení výkonu samostatné výdělečné činnosti své zdravotní pojišťovně a OSSZ. Podávání přiznání k DPH nijak nesouvisí s vaší PN a budete je podávat i nadále. Pokud vám v daném čtvrtletí vznikla daňová povinnost, pak vyplníte přiznání jako obvykle. Pokud nedošlo ke vzniku daňové povinnosti (povinnost přiznat daň na výstupu) a nechcete si v daném čtvrtletí uplatnit případnou daň na vstupu, tak jenom proškrtnete první políčko v oddílu B.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB