Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-05-24 13:44:48

Externista
Host

Daňová evidence

Dobrý den, moc Vás prosím o radu... vedu jednoduché účetnictví (daňovou evidenci). Pracuji jako obchodní zástupce na ŽL a jsem plátce DPH. Nyní pracuji nově pro společnost, které neposílám fakturu k proplacení, protože to dělá za mě. Pošle mi daňový doklad - fakturu pod jejich číslem a s částkou k proplacení a částku mi pošle na můj podnikatelský BÚ. Já teď vůbec nevím kam takovou fakturu zařadit (přijatá, vydaná)... Mám vystavit svou fakturu vydanou se stejným obsahem pouze s rozdílem v čísle faktury (pod mým číslem faktury) aby byla faktura chronologicky zařazena mezi ostatní vydané a nebo je jiný způsob účtování? Nerad bych udělal nějakou chybu. Co s tím mám prosím dělat??? Předem moc díky za odpověď

 

#2 2008-05-27 23:33:30

Zdena
Moderátorka

Re: Daňová evidence

Zřejmě jste onu společnost zplnomocnil k vystavení daňového dokladu vaším jménem podle § 26, odst. 3 zákona o dani z přidané hodnoty. Pak je to stejné, jako kdybyste fakturu vystavil vy sám, jedná se tedy o fakturu vydanou (žádnou další už nevystavujete).
Tyto faktury bych evidovala zvlášť pod samostatnou číselnou řadou, kterou budou tvořit čísla, která už jsou uvedená na faktuře. Ta čísla na faktuře nejsou jejich, ale vaše:-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB