Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-01-06 17:28:03

Pavel19
Člen/ka

internetový obchod - plátce DPH?

Dobrý den
provozuji internetový obchod jako neplátce DPH v česku.S hrůzou si pročítám diskuse a články na těchto stránkách kolik existuje případů, které z Vás učiní plátce DPH.CHci se zeptat na 2 konkrétni věci.

1.Prodej zboží slovenskému zákazníkovi, fyzické osobě, nepodnikateli, poslané na dobírku.Je to úkon, který by mě v česku nutil k registraci k DPH?

2.Zboží nakupuju v internetových obchodech v EU, kde je možnost zboží obvykle do 30 dnů vrátit.Pokud si zboží zákazník např. nevyzvedne tak ho pošlu zpátky do obchodu, kde jsem ho koupil (např. ve Velké Brittánii) a zahraniční obchod mi vrátí peníze za zboží. Není to nějaké přijetí služby ze zahraničí?

  Můžu tyto 2 věci činit jako neplátce DPH aniž bych porušil nějaký zákon?

Paní Zdeno mnohokrát předem děkuji za odpověd.

S pozdravem
                                    Pavel

Offline

 

#2 2011-01-07 01:20:19

Zdena
Moderátorka

Re: internetový obchod - plátce DPH?

1. Při prodeji zboží slovenskému zákazníkovi (nepodnikateli) se nemusíte hned registrovat k DPH. Předpokládám, že využíváte služeb české, nebo slovenské pošty. Tyto prodeje se započítávají do celkového obratu (1 mil. Kč) v tuzemsku.

2. Vrácení peněz za zboží není přijetím služby ze zahraničí.

Offline

 

#3 2011-01-07 08:07:35

Pavel19
Člen/ka

Re: internetový obchod - plátce DPH?

Mnohokrát děkuji za odpovědi paní Zdeno!

Offline

 

#4 2011-03-19 16:34:16

Romero
Člen/ka

Re: internetový obchod - plátce DPH?

Dobrý den,

chci provozovat internetový obchod s elektrickým nářadím.
Chci být plátce DPH a to z důvodu,aby ode mne nekupovali nářadí jen nepodnikatelé,protože když nebudu plátce tak si ode mne žádná firma(podnikatel) nic nekoupí.Je tomu tak jak píši?
A poslední otázka zní:Pokud budu tedy plátce DPH a budu nakupovat zboží s DPH a následně prodávat toto zboží s DPH za vyšší cenu,budu na tom vlastně finančně tratný?
Co je tedy lepší když můj koncový zákazník má být nepodnikatel i podnikatel???

Mnohokrát děkuji za odpověd!!!

Offline

 

#5 2011-04-10 21:41:19

Zdena
Moderátorka

Re: internetový obchod - plátce DPH?

Pokud nebudete plátcem DPH, tak u vás plátci DPH nebudou chtít nakupovat, neboť by si nemohli odečíst DPH na vstupu. Ta daň je v ceně nářadí, ale vy přerušíte řetězec plátců, takže si ji nikdo po vás neodečte.
Pokud se stanete plátcem, tak budete odvádět DPH z prodaného zboží, na druhé straně si ale odečtete DPH z nakoupeného zboží (pokud je nakoupíte od plátce). Jestliže zboží prodáte za vyšší cenu, než za jakou jste je nakoupil, tak asi nebudete finančně tratný, záleží také na výši režijních nákladů.
Co je lepší? Porozhlédněte se na internetu, jaký je poměr plátců a neplátců mezi prodejci stejného sortimentu a podle toho se rozhodněte. Také můžete začít jako neplátce a později se dobrovolně zaregistrovat k DPH.

Offline

 

#6 2012-01-23 14:41:57

Re: internetový obchod - plátce DPH?

Dobrý den, jsem plátce DPH a pro letošní rok 2012 chci použít výdaje procentem,  zjistila jsem, že bude pro mne výhodnější. Mohu uplatnit DPH z výdajů /PHM, materiál, kancel.potřeby atd./ Děkuji za odpověď.

Offline

 

#7 2012-01-23 15:24:37

JANAA
Člen/ka

Re: internetový obchod - plátce DPH?

Ano, můžete uplatnit výdaje procentem z příjmů, a můžete uplatňovat odpočty dph, ale musíte vést záznamní povinost dph....Jana

Offline

 

#8 2012-08-19 17:42:21

Petra Motalová
Člen/ka

Re: internetový obchod - plátce DPH?

Dobrý den,

budu si zřizovat internetový obchod a chtěla bych se zeptat na jednu věc:

Když budu zboží nakupovat třeba od firmy, která je plátcem DPH, ale můj konečný zákazník není plátcem DPH, budu muset i přesto být plátcem DPH?

A ještě se chci zeptat, zda bude pro mě výhodnější být plátcem nebo ne.

Pročítám si zákon i diskuze, ale pořád nejsem v obraze.


Děkuji mockrát za rady :-)

Editoval Petra Motalová (2012-08-19 17:44:41)

Offline

 

#9 2012-08-19 22:41:07

Zdena
Moderátorka

Re: internetový obchod - plátce DPH?

Samotná skutečnost, že jste nakoupila zboží od plátce a prodala je neplátci, z vás plátce neudělá.  Výčet základních situací, kdy se povinně stáváte plátcem DPH, najdete zde:
http://www.jakpodnikat.cz/platce-dph-re … ovinna.php
Pokud mezi vašimi zákazníky nebudou převládat plátci, kteří by vás nutili do registrace, aby si mohli odečíst DPH, tak nevidím žádný důvod pro dobrovolnou registraci ani žádné výhody spojené s plátcovstvím.

Offline

 

#10 2012-08-20 12:57:16

Petra Motalová
Člen/ka

Re: internetový obchod - plátce DPH?

Zdena napsal(a):

Samotná skutečnost, že jste nakoupila zboží od plátce a prodala je neplátci, z vás plátce neudělá.  Výčet základních situací, kdy se povinně stáváte plátcem DPH, najdete zde:
http://www.jakpodnikat.cz/platce-dph-re … ovinna.php
Pokud mezi vašimi zákazníky nebudou převládat plátci, kteří by vás nutili do registrace, aby si mohli odečíst DPH, tak nevidím žádný důvod pro dobrovolnou registraci ani žádné výhody spojené s plátcovstvím.

Děkuji mockrát za informaci!!!!

Offline

 

#11 2013-02-04 12:17:34

honza_modry
Člen/ka

Re: internetový obchod - plátce DPH?

Zdena napsal(a):

1. Při prodeji zboží slovenskému zákazníkovi (nepodnikateli) se nemusíte hned registrovat k DPH. Předpokládám, že využíváte služeb české, nebo slovenské pošty. Tyto prodeje se započítávají do celkového obratu (1 mil. Kč) v tuzemsku.

2. Vrácení peněz za zboží není přijetím služby ze zahraničí.

Dobry den,

1. Co by se stalo, kdybych pouzil v timto pripade kuryrni sluzby (DHL, PPL, atd.). Priklad: zbozi, ktere jsem prodal v mym e-obchode posilam DHL-em do France nebo do Nemecka. Budu muset se registrovat jako platce DPH kdyz poskytnu sluzbu doprav kuryrni sluzbou? Rozumim, ze kdyz budu pouzivat Ceskou postu, tak registrovat se jako platce DPH nemusim?

2. Prodavam zbozi v mym e-obchode zakaznikum z CR a z celi EU. Porad nejsem a nechci byt platcem DPH. Zakaznicy z EU mi plati ruznymi spusoby: Paypalem, bankovni prevodem ze zahranicy do CR, platebni kartou. Otazka je jestli spusob platby za zbozi (Paypal, prevod, atd.) vyzaduje, abych se stal platcem DPH?

Dekuju za odpoved a preju hezky den,
Honza M.

Offline

 

#12 2013-02-04 21:58:40

Zdena
Moderátorka

Re: internetový obchod - plátce DPH?

1. Nemusíte se registrovat. Služba dopravy bude vedlejším plněním k plnění hlavnímu a tím je dodání zboží.

2. Nemusíte se stát plátcem, přijímáte finanční služby, které jsou osvobozené od daně.

Offline

 

#13 2013-05-16 18:18:59

Avocadka
Člen/ka

Re: internetový obchod - plátce DPH?

Dobrý den,
prosím Vás o radu. V dohledné době si budu otevírat obchod se psím zbožím (a zároveň také e-shop) a poskytování služeb v kynologické oblasti. FO jsem již 2 roky v podobném oboru, potřebná ŽO mám. Momentálně ale řeším situaci, jestli a případně jak se přihlásit jako plátce DPH. Mými koncovými zákazníky budou hlavně neplátci DPH, množství zákazníků z oblasti plátců DPH si myslím bude minimální. Mými dodavateli jsou z naprosté většiny plátci DPH. Část zboží budu také objednávat z ciziny, EU a USA. Obchodní prostory i energie bych mohla počítat do DPH, myslím. Můžu Vás poprosit o radu, co v mém přápadě mám dělat, jak se přihlásit k DPH a jaká administrace mě čeká?
Jsem Vám velmi vděčná a přeji hezký den.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB