Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-04-12 14:34:26

martasek
Člen/ka

priznani k dph

Musim ted udelat poprve priznani k DPH a naklady jsou vyssi nez zisky. Uz jednou mi tu nekdo rikal, ze mi to po dukladne kontrole vrati :) Ale ted me zajima, kdyz vyplnim formulare a pujdu to podat na financni urad, jakym zpusobem se to plati? Musim zaplatit dan z toho zisku a prepocet mi vrati potom, nebo neplatim nic? Diky za odpovedi :)

Offline

 

#2 2008-04-12 16:25:02

Zdena
Moderátorka

Re: priznani k dph

Při placení (či neplacení) se řiďte řádky 753 a 754 přiznání k DPH. Pokud vám na řádku 753 vyjde daňová povinnost, pak tuto částku odvádíte. Vám zřejmě vznikl nadměrný odpočet na řádku 754, takže nic neplatíte, jenom odevzdáváte přiznání. Finanční úřad vám buď požadovanou částku poukáže na účet, nebo si vás před vrácením nadměrného odpočtu pozve na kontrolu. Podle výsledku kontroly buď vrátí nadměrný odpočet ve vámi požadované výši, nebo vám nárok na odpočet sníží.

Offline

 

#3 2008-04-20 18:59:27

Monikaaa
Host

Re: priznani k dph

Dobrý den, jsem studentkou střední podnikatelské školy a ke svému studiu bych potřebovala vědět od kdy budu plátcem DPH, pokud začnu podnikat v živnosti -psí hotel. Děkuji za odpověd

 

#4 2008-04-20 21:58:40

Zdena
Moderátorka

Re: priznani k dph

Plátcem DPH se můžete stát dobrovolně, pak se jím stanete od data, které bude uvedeno na rozhodnutí FÚ o vaší registraci.
Povinně se musíte registrovat k DPH pokud váš obrat za posledních 12 po sobě jdoucích měsíců (nejde o kalendářní rok) přesáhne částku 1 mil. Kč. Plátcem DPH se stanete zhruba do 3 měsíců od podání přihlášky k registraci. Přesná formulace: ... osoba... se stává plátcem od prvního dne třetího měsíce následujícího po měsíci, ve kterém překročila stanovený obrat:-)

Offline

 

#5 2008-04-22 14:50:25

martasek
Člen/ka

Re: priznani k dph

tak jsem vcera podala to priznani k DPH a ted mi volala pani, ze tam mam chybu, ze se na to mam podivat a zitra ji zavolat. Doufam, ze se za to neplati zadna pokuta :-) Docela se bojim, plati? :-( a nemate nekdo nejaky vzor, at to po druhe nespletu? Diky za rychle odpovedi...

Offline

 

#6 2008-04-22 18:30:09

Zdena
Moderátorka

Re: priznani k dph

Do 25. dubna můžete opravovat bez postihu. Řekla ta paní z FÚ, jakou tam máte chybu, asi neřekla, že? Tak to se potom těžko hledá, když nevíte, na co se máte podívat.
Přiznání k DPH si můžete cvičně zpracovat v aplikaci Elektronická podání pro daňovou správu, kterou najdete na stránkách MF ČR, uvádím odkaz:  http://adisepo.mfcr.cz/adis/jepo/
Nemusíte ho odesílat elektronicky, stačí vytisknout, nebo opsat do tiskopisu, který si vyzvednete na FÚ. Aplikace by vás měla upozornit na formální, nebo logické chyby.

Offline

 

#7 2008-04-22 18:35:26

martasek
Člen/ka

Re: priznani k dph

Tak to mam radost :-) A jeste jeden dotaz... Kdyz to budu vyplnovat podruhe, mam zaskrnout radne nebo opravne priznani? Diky za odpoved

Offline

 

#8 2008-04-22 21:36:26

Zdena
Moderátorka

Re: priznani k dph

Až do 25. 4. 08, kdy je poslední den pro podání přiznání, můžete beztrestně podávat opravné (případně opravná) přiznání. Na to včerejší přiznání nebudou brát zřetel.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB