Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2007-10-25 13:29:20

TC
Host

Jaky ucetni doklad??

Dobry den, chtel bych zacit podnikat na ZL (prodej prostrednictvim internetu), vest dan. ev., nepl.DPH.
Chtel bych se zeptat jaky doklad musim vystavovat kupujicimu pri prodeji???  Paragon, stvrzenku nebo musim vystavovat fakturu??
Dekuji za odpoved popr. link
Tomas

 

#2 2007-10-27 12:19:00

Vesna
Host

Re: Jaky ucetni doklad??

Také mám e-shop a při objednávce zákazníka se mi automaticky vytvoří i faktura, tu pak přibaluji do balíku.
Ale pokud tento systém nemáte, stačí vložit pouze paragon, také už jsem se s tím v některých e-shopech setkala.

 

#3 2007-11-05 23:03:48

Luboš
Host

Re: Jaky ucetni doklad??

Já jsem ale slyšel, nebo někde četl, že pokud nejsi plátcem DPH, tak nesmíš vystavovat faktury. Nebo je rozdíl mezi FAKTURA a FAKTURA - DAŇOVÝ DOKLAD? a jaký? Mohu tedy, pokud si chci zřídit volnou živnost, jako provozovatel e-shopu vydávat Faktury, které mi vygeneruje PHP system ve kterém je obchod veden?

 

#4 2007-11-06 14:33:48

Hanka
Host

Re: Jaky ucetni doklad??

Také jsem neplátce DPH a zasílám v balících faktury,které mi vygeneruje systém v e-shopu. Ve faktuře však musí být napsáno: nejsme plátci DPH, všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH

 

#5 2008-01-17 07:50:15

Renata
Host

Re: Jaky ucetni doklad??

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kde bude odvádět daně můj přítel, který má slovenskou živnost a podniká v ČR. Děkuji za odpověď.

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB