Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-04-13 18:17:20

mat123
Člen/ka

Kdy nejdříve lze zrušit registraci k DPH

K 31.3.2010 jsem přerušil OSVČ, od května patrně nastoupím na HPP. K DPH jsem registrován od 1.4.2006, obraty vysoce přesahují každoročně limitních 1 m (maloobchod).

Musím pro žádost o zrušení registrace k DPH čekat celých 12 měsíců až budu moci prokázat, že obrat je nižší než 1 m (bylo by to asi až v únoru 2011)? Nebo je možné registraci k DPH zrušit dříve s tím, že není-li podnikání, nejsou zákonitě ani obraty? V paragrafu 106 jsem žádnou výjimku, kterou bych mohl použít, nenašel, jde to nějak?

Děkuji

Offline

 

#2 2010-04-19 18:48:45

Zdena
Moderátorka

Re: Kdy nejdříve lze zrušit registraci k DPH

Při přerušeném podnikání budete muset počkat celých 12 měsíců. Dříve je možné zrušit registraci v případě, že byste definitivně ukončil samostatnou ekonomickou činnost.

Offline

 

#3 2010-05-06 14:24:29

Omega
Člen/ka

Re: Kdy nejdříve lze zrušit registraci k DPH

Dobrý den, jsem plátce DPH od 6.5.2009. Jelikož jsem nepřekročila obrat 1 mil. Kč, chci požádat o zrušení registrace k DPH. Jsem čtvrtletní plátce. Prosím o radu, ke kterému datu mohu v tomto případě zrušit registraci. Je nutno dodržet čtvrtletí či nikoli? A kdy a za jaké období podat poslední přiznání k DPH?
Děkuji za odpověď.

Offline

 

#4 2010-05-07 12:28:17

janavk
Administrátorka

Re: Kdy nejdříve lze zrušit registraci k DPH

Pokud jste se zaregistroval dobrovolně a nepřekročila jste zatím milion Kč, můžete registraci zrušit. Musíte však "dojet" čtvrtletí a podat za něj přiznání.
Také viz http://www.jakpodnikat.cz/obrat-registr … ce-dph.php

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB