Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-03-27 14:25:04

komiksovafigura
Host

adresa na faktuře

Dobrý den, jsem OSVČ,nejsem plátce DPH.Je možné dát do daňových nákladů fakturu v které je v záhlaví adresa mého bydliště a ne místa podnikání?děkuji za odpověď.

 

#2 2008-03-27 17:49:06

Zdena
Moderátorka

Re: adresa na faktuře

A kde myslíte, že je vaše místo podnikání? No přece v místě bydliště - máte to napsané v živnostenském listě, nebo možná v jiném oprávnění:-)) Případná provozovna není místem podnikání, faktury by správně měly být napsané na místo bydliště, adresa provozovny může být navíc.

Offline

 

#3 2008-04-02 12:30:13

komiksovafigura
Host

Re: adresa na faktuře

Dobrý den, paní Zdeno. Odpověděla jste mi že místem podnikání je bydliště. V mém případě na ŽL je bydliště bydlištěm, místem podnikání je pronajatá kancelář. Doručená faktura může mít tedy v záhlaví jakoukoliv adresu? Děkuji za odpověď.

 

#4 2008-04-02 14:31:30

Danden
Člen/ka

Re: adresa na faktuře

Pokud mám fa s náklady na pohoštění, čili účet 513, mohu si uplatnit odpočet DPH nebo je-li to nedaňový náklad, nemohu DPH uplatňovat? Děkuji

Offline

 

#5 2008-04-02 16:06:34

Zdena
Moderátorka

Re: adresa na faktuře

komiksovafigura napsal(a):

Dobrý den, paní Zdeno. Odpověděla jste mi že místem podnikání je bydliště. V mém případě na ŽL je bydliště bydlištěm, místem podnikání je pronajatá kancelář. Doručená faktura může mít tedy v záhlaví jakoukoliv adresu? Děkuji za odpověď.

Jasně, už mi došlo, že jsem asi napsala hloupost, sorry:-)
Doručená faktura může mít adresu bydliště. Daňový výdaj prokazujete jako fyzická osoba a pokud jsou na faktuře údaje, které se k vaší osobě vztahují, pak by neměl být problém výdaj obhájit.

Offline

 

#6 2008-04-02 16:09:05

Zdena
Moderátorka

Re: adresa na faktuře

Danden napsal(a):

Pokud mám fa s náklady na pohoštění, čili účet 513, mohu si uplatnit odpočet DPH nebo je-li to nedaňový náklad, nemohu DPH uplatňovat? Děkuji

DPH nelze uplatnit, neboť zdanitelné plnění nebylo použito pro uskutečnění vaší ekonomické činnosti.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB