Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH pri zmene rezimu

#1 2008-03-25 11:59:50

Jakub
Host

DPH pri zmene rezimu

Dobry den,

provozuji internetovy obchod, nyni me okolnosti nuti stat se platcem DPH.

Jestli se nepletu, DPH si u zasob nakoupenych 12 mesicu pred registraci k DPH mohu narokovat. Tedy kdyz se zaregistruji k DPH 25.3.2008 muzu si u zbozi zakoupeneho po 26.3.2007 narokovat odpocet DPH? nebo se uvazuji cele mesice napriklad narok na odpocet DPH u zbozi zakoupeneho od 1.4.2007 ?

jak je to s odpoctem DPH u drobneho majetku (do 40.tisic) zakoupeneho pred registraci? Napriklad jsem v roce 2007 zakoupil digitalni fotoaparat, ktery jsem si dal do nakladu, mohu si u nej nyni narokovat odpocet DPH?


predem dekuji a preji hezky den
Jakub

 

#2 2008-03-25 20:58:31

Zdena
Moderátorka

Re: DPH pri zmene rezimu

Při změně režimu můžete uplatnit odpočet u zboží, zakoupeného od 26.3.2007 (pokud budete mít na osvědčení zapsaný datum registrace 25.3.2008).
Pokud máte fotoaparát zaevidovaný ve svém obchodním majetku, tak lze uplatnit DPH.
Doporučuji vypracovat inventurní soupisy zásob a jiného obchodního majetku ke dni, který bude uveden na osvědčení a na základě těchto soupisů uplatnit DPH při změně režimu. Podmínkou uplatnění odpočtu je, že máte daňové doklady, které byly vystaveny plátcem.

Offline

 

#3 2008-04-06 10:03:56

Jana
Host

Re: DPH pri zmene rezimu

Hezký den,
chci se zeptat. Když jsem nebyla plátce DPH a zůstaly mi závazky do roku 2008 jak se to uvádí v DP?  (mobil, materiál) mobil dám do výdajů i s DPH ale u materiálu jak? a ještě, když mám vystavenou fakturu z minulého roku a oni chcou na to zboží dobropis, že je to zboží špatné. Jak  mám postupovat. Díky
od roku 2008 jsem plátce.

 

#4 2008-04-06 19:01:21

Zdena
Moderátorka

Re: DPH pri zmene rezimu

Moc tomu nerozumím:-)  Mobilem myslíte telefonní přístroj, který jste v roce 2007 nezaplatila (závazek), nebo účet od mobilního operátora, který hradíte v r. 2008, kdy už jste plátcem? Totéž u materiálu.
Minulý rok jste vystavila fakturu za zboží bez DPH, neboť jste ještě nebyla plátcem, proto i dobropis bude bez DPH.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH pri zmene rezimu

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB