Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2010-01-17 21:13:33

Kačí10
Člen/ka

Daň z přev.nem.po rozvodu manželství

Prosím o radu, s manželem jsme se před pěti lety rozvedli,sepsali smlouvu o rozdělení majetku čímž mi zůstal byt.Byt jme v roce 2009 nechali přepsat v kat.nemovit.na mě.FU teď chce po mém bývalém daň z převodu.Samozřejmě zuří.Nemáte s tímto nějakou zkušenost prosím.Mysleli jsem,když máme sepsanou smlouvu do tří let po rozvodu, že je to tím vyřešeno.Děkuji za radu.K.

Offline

 

#2 2010-01-18 00:48:44

Zdena
Moderátorka

Re: Daň z přev.nem.po rozvodu manželství

Zkušenost nemám, ještě jsem se nerozváděla:-)
Pokud je mi známo, tak předmětem daně z převodu nemovitosti je ÚPLATNÝ převod nebo přechod vlastnictví k nemovitostem. Rozdělení společného jmění manželů není úplatným převodem.

Offline

 

#3 2011-02-10 10:35:47

Leni
Člen/ka

Re: Daň z přev.nem.po rozvodu manželství

Dobrý den, docela by mě zajímalo, jak to s daní dopadlo. Jsem letos v podobné situaci, manžel dostal při zúžení SJM rodinný dům a já vyplacenou částku. Podle mé informace  se rozdělení SJM daň netýká .  Ale mám právě trošku strach, abych nemusela platit něco pozpátku a ještě navíc i penále.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson