Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Limit pro povinnou registraci DPH - pronájem

#1 2009-12-16 20:17:01

mikeR76
Člen/ka

Limit pro povinnou registraci DPH - pronájem

Dobrý den, jsem OSVČ a jako předmět podnikání mám projektování ve stavebnictví, kde dosahuji příjmů do 1000000,- Kč/rok (i po libovolně sobě jdoucích 12 měsících). Zároveň pronajímám byt (smlouva na 2 roky). Přičítají se příjmy z pronájmu bytu k příjmům z OSVČ pro hranici 1000000,- Kč a tím nutnou registraci DPH ?

Kromě toho mám druhý dotaz. Pokud bych se registroval jako plátce DPH, musím DPH uplatňovat u činnosti OSVČ i u uvedeného pronájmu bytu, nebo pouze u OSVČ.
Děkuji za rychlou odpověď.
Michal

Offline

 

#2 2009-12-16 22:22:43

Zdena
Moderátorka

Re: Limit pro povinnou registraci DPH - pronájem

Obraty se sčítají, v obou případech jde o samostatné uskutečňování ekonomických činností _ viz § 5 ZDPH.

Pronájem bytu budete poskytovat jako osvobozené plnění bez nároku na odpočet podle § 56 ZDPH.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Limit pro povinnou registraci DPH - pronájem

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB