Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » osvobozená plnění

#1 2009-12-04 09:14:23

dvorakova
Člen/ka

osvobozená plnění

prosím o radu.Jsem OSVČ a plátce DPH.  Zprostředkovávám tiskařské a grafické služby. Zákazník u mě objedná např. tisk kalendářů.Já zadám tiskárně .Tiskárně uhradím  celou zakázku včetně  19 %DPH. A následně vyfakturuji celou částku zakázky včetně mé marže + 19 % DPH. Mám tak 19 % na vstupu i 19 % na výstupu. Dělám to dobře. Nejedná se u mě o nějaké osvobozené plnění , nebo povinnost použití koeficientu krácení ? Děkuji.

Offline

 

#2 2009-12-24 01:03:06

Pavell
Člen/ka

Re: osvobozená plnění

Asi nezprostředkováváte služby, Vy je přímo zajišťujete, např. odpovídáte za vady (jakostní, termínové) dodávky. Pokud by šlo o zprostředkování, fakturovala by se pouze marže.

Ale z hlediska DPH tam nevidím problém.

Hezký den!

Offline

 

#3 2010-02-18 08:57:45

suzi1
Člen/ka

Re: osvobozená plnění

Začínám pracovat jako samostatný zubní laborant, jsem tedy nestátní zdravotnícké zařízení. Pokud přesáhnu obrat 1milion korun, tak se stávám automaticky plátcem DPH. Pochopila jsem, že zdravotní péče je ozvobozena od DPH. Jak mám postupovat? Děkuji.

Offline

 

#4 2010-02-24 01:29:37

Zdena
Moderátorka

Re: osvobozená plnění

V uvedeném případě se nestáváte automaticky plátcem DPH. Do obratu se započítávají ZDANITELNÁ plnění, vy ale budete poskytovat plnění osvobozená podle § 58 ZDPH, která se do obratu nezapočítávají.

Jako nestátní zdravotnické zařízení jste subjekt oprávněný poskytovat zdravotnické služby, proto bude vaše služba osvobozena od daně. Od daně je osvobozeno též dodání stomatologických výrobků, které jsou zdravotnickými prostředky podle zvláštních právních předpisů, stomatologickými laboratořemi včetně oprav tohoto zboží.

Pokud tedy budete poskytovat jen výše uvedené služby a dodávat jen uvedené zboží zubním lékařům, tak vám nevznikne povinnost (dokonce ani možnost) registrace k DPH. Upravuje § 95, odst. 10 zákona o dani z přidané hodnoty.

Offline

 

#5 2010-07-28 22:45:50

renata6361
Člen/ka

Re: osvobozená plnění

Dobrý den, prosím o sdělení jaká výše DPH se uplatňuje z provize za  zprostředkování prodeje investičního zlata. Nebo se jedná o osvobozené plnění dle § 54 odst. 1 (ale nejsem si jistá které písmeno by to mělo být). Děkuji za odpověď. Renata

Editoval renata6361 (2010-08-09 17:59:35)

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » osvobozená plnění

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB