Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-11-01 12:35:31

Jenda
Člen/ka

Dohoda o pracovní činnosti+OSVČ

Dobrý den,
chtěl bych si přehlásit z hlavní činnosti OSVČ na vedlejší, stačí mi k tomu být zaměstnán na DPČ s hrubým příjmem 15500,- za měsíc?...Pokud ne, pak co musí být konkrétně splněno, abych tak mohl učinit?
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem Jan K.

Offline

 

#2 2009-11-02 20:43:30

Zdena
Moderátorka

Re: Dohoda o pracovní činnosti+OSVČ

Od roku 2009 už nemusíte dokládat, že jste si v zaměstnání vydělal alespoň 96 tis. Kč hrubého, stačí vykonávat činnost zakládající účast na nemocenském pojištění zaměstnanců. Dohoda o pracovní činnosti s měsíčním příjmem vyšším než 2 tis. Kč (nesmí se jednat o zaměstnání malého rozsahu) takovou činností je.

Offline

 

#3 2009-11-03 10:51:16

Jenda
Člen/ka

Re: Dohoda o pracovní činnosti+OSVČ

Dobrý den,
a tedy u DPČ s příjmem nad 8000,-kč je tato učást na nemocenském pojištění zaměstnanců povinně, nebo to záleží na zaměstnavateli?

Offline

 

#4 2009-11-03 12:15:10

Zdena
Moderátorka

Re: Dohoda o pracovní činnosti+OSVČ

Už příjem vyšší, než 2.000,- Kč měsíčně založí vaši účast na nemocenském pojištění zaměstnanců.

Offline

 

#5 2009-11-03 12:29:02

Jenda
Člen/ka

Re: Dohoda o pracovní činnosti+OSVČ

Super, jsem rád, že jste mi do toho "vnesla pořádek". Ještě jednou, děkuji Vám velice moc :o)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB