Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » ukončení platby DPH

#1 2009-10-16 11:18:29

vena.zeman
Člen/ka

ukončení platby DPH

Dobrý den,
  rozumím podmínkám za kterých se musím nebo můžu stát plátcem DPH. Není mi však jasné jaký je opačný postup - tedy jak přestanu být plátcem DPH, např. pokud jím jsem dobrovolně, nebo pokud skončily důvody pro ktearé jsem jím musel být (např. snížení obratu).
Neměli byste tip na nějaký jednoduchý program popř. již vytovřenou excelovou tabulku pro vedení účetnictví - s velmi málo položkami?

Offline

 

#2 2009-10-19 21:02:20

Zdena
Moderátorka

Re: ukončení platby DPH

Opačný postup upravuje zákon o dani z přidané hodnoty v § 106. O zrušení registrace si můžete požádat nejdříve po roce plátcovství za předpokladu, že byl váš obrat v předcházejících dvanácti měsících nižší, než 1 mil. Kč a v běžném kalendářním roce, ani v roce minulém jste nepořídil/a/ zboží od plátců DPH z jiných členských států EU v hodnotě vyšší, než 326 tis. Kč.

Stáhněte si demoverzi nějakého účetního programu.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » ukončení platby DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB