Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Doklady
  •  » Mám uvádět na fakturách DPH a datum zdanitelného plnění?

#1 2008-03-12 12:20:46

Fit
Host

Mám uvádět na fakturách DPH a datum zdanitelného plnění?

A ještě jedna věc, která s AdSense nesouvisí a úplně jí nechápu. Musím na vystavených fakturách uvádět DPH a nebo jenom částku, kterou fakturuju (bez rozepsání DPH)? A taky co datum zdanitelného plnění (například pokud fakturuju nějakému plátci DPH, tak nevím jestli to tam mám uvádět nebo ne...)? Díky za Vaše odpověděi.

 

#2 2008-03-12 18:24:23

Zdena
Moderátorka

Re: Mám uvádět na fakturách DPH a datum zdanitelného plnění?

Nejste plátcem DPH, proto na vystavených fakturách nesmíte uvádět DPH, ani datum uskutečnění zdanitelného plnění - nikdy. Ani ve fakturách pro neplátce (těm by to moc nevadilo) a už vůbec ne ve fakturách pro plátce (účetní plátce vás ubije děrovačkou).

Offline

 

#3 2008-03-13 09:13:03

Fit
Host

Re: Mám uvádět na fakturách DPH a datum zdanitelného plnění?

Děkuji moc, tohle jsem pochopil dobře:-). Jenom jsem se potřeboval ujistit:-).

 

#4 2008-11-07 16:15:14

Olča
Host

Re: Mám uvádět na fakturách DPH a datum zdanitelného plnění?

můj zákazník trvá na rozepsání DPH. Nedá si vysvětlit, že nemůžu (nejsem plátce DPH). Jak to vypadá pak v jeho účetnictví, když je plátce DPH?, on si daň může rozepsat, je to tak?  děkuji Olča

 

#5 2008-11-07 17:44:17

Re: Mám uvádět na fakturách DPH a datum zdanitelného plnění?

Ech, to je absolutní nesmysl! Nemůžete rozepisovat DPH, když nejste plátce. Rozhodně nedoporučuji na vaše faktury psát vaše DIČ, rozepisovat DPH, apod., pokud nechcete mít problémy s FÚ.

Pokud má vaše faktura všechny náležitosti dle §13a obchodního zákoníku a §31 odst. 15 živnostenského zákona, nemůže vám ji váš odběratel vracet a už vůbec nemůže po vás vyžadovat zaslání daňového dokladu dle §26-33 zákona o DPH, neboť nejste plátce DPH.

Offline

 

#6 2008-11-08 16:02:17

Olča
Host

Re: Mám uvádět na fakturách DPH a datum zdanitelného plnění?

Díky za odpověď, já tomu rozumím a zákazník to musí pochopit. Jen se chci ujistit, jak to pak bude vypadat v jeho účetnictví - může si fakturu rozpočítat, aby ji započítal do DPH?  děkuji

 

#7 2008-11-09 16:15:09

Re: Mám uvádět na fakturách DPH a datum zdanitelného plnění?

Samozřejmě, že ne. Viz odpověď Zdeny výše a moje. Když vám DPH nezaplatí, logicky si ani nemůže nic odpočítávat.

Offline

 
  • Index
  •  » Doklady
  •  » Mám uvádět na fakturách DPH a datum zdanitelného plnění?

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB