Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-08-05 13:16:10

Jeníček
Člen/ka

Star.důchod+přerušená živnost+DPP

Jsem starobní důchodce a zároveň živnostník.Živnost jsem v polovině roku přerušil a nyní mám možnost ve stejném oboru,jako moje živnost přivýdělku cca 20.000 u jedné firmy.Mohu s nimi uzavřít DPP,zdanění řešit v DP a jsou v tom nějaká omezení,nebo problémy?Děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2009-08-06 22:03:58

Zdena
Moderátorka

Re: Star.důchod+přerušená živnost+DPP

Nic vám nebrání uzavřít se zaměstnavatelem DPP. Pokud nemáte ještě jiné zaměstnání, ve kterém jste podepsal prohlášení k dani, tak je můžete podepsat u firmy, která s vámi uzavře DPP. Příjmy z odměn za DPP vám budou zdaněny zálohovou daní bez ohledu na jejich výši v jednotlivých měsících. Po skončení roku požádejte firmu, aby vám vystavila potvrzení o výši zdanitelných příjmů a sražených zálohách za rok 2009 a tyto příjmy uveďte ve svém daňovém přiznání.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB