Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » plátce DPH kůli odebrání zboží z EU

#1 2009-07-16 11:11:32

marcoo
Člen/ka

plátce DPH kůli odebrání zboží z EU

Dobrý den. Potřebuji nutně radu.
Budu odebírat zboží z itálie která je v EU a zde zboží prodávat. Hodnota nakoupeného zboží bude 400 000 kč. Firma není plátce DPH stávám se automaticky já plátce dph i když jsem nevidělal 1 mil. kč ročně? Děkuji

Editoval marcoo (2009-07-16 12:19:10)

Offline

 

#2 2009-07-20 17:16:47

Zdena
Moderátorka

Re: plátce DPH kůli odebrání zboží z EU

Kde budete zboží prodávat, v tuzemsku, nebo zboží neopustí Itálii?
Pokud zboží nakoupíte od italského plátce DPH a bude vám odesláno nebo přepraveno do ČR, tak se stáváte plátcem DPH dnem, kdy hodnota pořízeného zboží přesáhla částku 326.000,- Kč (do hodnoty zboží nezapočítáváte italskou DPH).

Offline

 

#3 2009-08-05 20:51:52

marcoo
Člen/ka

Re: plátce DPH kůli odebrání zboží z EU

Zdena napsal(a):

Kde budete zboží prodávat, v tuzemsku, nebo zboží neopustí Itálii?
Pokud zboží nakoupíte od italského plátce DPH a bude vám odesláno nebo přepraveno do ČR, tak se stáváte plátcem DPH dnem, kdy hodnota pořízeného zboží přesáhla částku 326.000,- Kč (do hodnoty zboží nezapočítáváte italskou DPH).

Zboží budu prodávat v tuzemsku.

Offline

 

#4 2009-08-06 22:17:50

Zdena
Moderátorka

Re: plátce DPH kůli odebrání zboží z EU

Pokud překročíte hranici 326.000,- Kč, tak se stáváte plátcem DPH. Nejlépe asi uděláte, když se dobrovolně zaregistrujete jako plátce ještě před nákupem zboží. Italskému dodavateli oznámíte své DIČ (VAT number) a on vám bude zboží dodávat bez italské daně.

Offline

 

#5 2009-08-08 12:41:18

marcoo
Člen/ka

Re: plátce DPH kůli odebrání zboží z EU

Děkuji moc za informace. O registraci jsem již také přemýšlel

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » plátce DPH kůli odebrání zboží z EU

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB