Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-05-27 20:38:13

Ferda Mravenec
Člen/ka

DPH u komunikace

Ani v kolektivu se nemůžeme shodnout. S.r.o. koupí pozemek, který je přístupný k budoucí lokalitě stavebních pozemků. Na pozemku vybuduje komunikaci, zkolauduje, cena 500 tis. Kč, DPH u stavebních prací dodavatelsky uplatěna. Nyní prodá obci za 1,- Kč včetně DPH. Jedná se o ekonomickou činnost vedoucí k dosažení zisku, rozprodá stavební parcely. Ale otázka je uplatněné DPH, náklad 500 tis. Kč a výnos 1,- Kč s DPH několika haléřů. Není z nějaké strany napadnutelné ??

Děkuji Jirka

Editoval Ferda Mravenec (2009-05-27 22:50:21)

Offline

 

#2 2009-06-03 14:50:26

Zdena
Moderátorka

Re: DPH u komunikace

Myslím, že by to mělo projít. Přijatá zdanitelná plnění byla použita pro účel zdanitelného plnění, u kterého vznikne povinnost přiznat daň na výstupu ? viz § 72/1 ZDPH. Poměr daně na vstupu a na výstupu zákon neřeší. Vzhledem k výši částky bych doporučila konzultovat problém s daňovým poradcem.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson